Docieplenia domu

Porady dotyczące budownictwa i projektowania.
Awatar użytkownika
damago
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2020, 14:25

Docieplenia domu

Post autor: damago »

Szukam jakiegoś rozwiązania, dzięki któremu będziemy mogli docieplić nasze poddasze - które póki co nie jest przez nas użytkowane, ale planujemy większy remont. Wydaje mi się, że termoizolacja z celulozy będzie dobrym rozwiązaniem. Nowoczesnym i energooszczędnym, co o tym myślicie?
Luśiek

Re: Docieplenia domu

Post autor: Luśiek »

Ocieplenie budynku to sprawa podstawowa. Działam w tej branży już jakiś czas i doskonale wiem, jak duże znaczenie ma odpowiednia jakość materiałów termoizolacyjnych. Długo szukałem właściwego dostawcy, aż trafiłem na firmę Faktoria. Moim stałym produktem, który u nich zamawiam są folie termoizolacyjne https://faktoria.info/pl/c/Folie-Termoi ... PAROTEC/62 . Są rewelacyjne, odpowiednio zabezpieczone przed utlenianiem i spełniające w 100% swoją funkcję. Polecam.
Żarski

Re: Docieplenia domu

Post autor: Żarski »

Tak naprawdę już sama kwestia związana z ocieplaniem czy izolacją jest czymś niezwykle istotnym i moim zdaniem nie ma tu mowy o żadnych ustępstwach. Osobiście jestem zwolennikiem korzystania z niezawodnej wełny mineralnej https://www.knaufinsulation.pl/ która moim zdaniem sprawdza się znakomicie.
Sośnicki

Re: Docieplenia domu

Post autor: Sośnicki »

Jeżeli planujecie ocieplić poddasze i nie wiecie od czego zacząć, to przeczytajcie wpis na blogu https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ocieplenie-poddasza/. To wręcz obowiązkowa pozycja dla każdego, kto zastanawia się jak ugryźć temat. Znajdziecie tam opis różnych metod, porównanie materiałów, orientacyjne koszty, a nawet info o tym czy i kiedy takie prace należy zgłosić do odpowiedniego urzędu.
Łukaszo

Re: Docieplenia domu

Post autor: Łukaszo »

Izolacja z wełny mineralnej to bardzo dobre rozwiązanie. Mogę wam podpowiedzieć firmę Inbud https://inbud.gdynia.pl/?option=com_spp ... Itemid=211 Mają w ofercie wełnę mineralną uznanych na rynku producentów: ROCKWOOL, Steinbacher Izoterm czy Saint-Gobain Construction, także jest w czym wybierać a cenowo jest bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ