Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Porady dotyczące budownictwa i projektowania.
maksik12

Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: maksik12 »

Na https://zamowienia.rury.pl/ dostępna jest oferta na różne rozwiązania w tym przydomową oczyszczalnię ścieków. Czy ktoś z Was może zdecydował się na taką instalację? Jak można wykorzystać oczyszczoną wodę?
nekń

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: nekń »

Bardzo fajne rozwiązanie, sami postawiliśmy właśnie na nie i nie żałujemy. U nas jest zainstalowana oczyszczalnia biologiczna, która mamy od producenta Bio Eden z Wiśniowej Góry (niedaleko Łodzi) https://www.bioeden.eu/oferta/biologicz ... ie-sciekow. Ta firma jest rzetelna, posiada kompleksową ofertę, są profesjonalni, znają się na swoich produktach, no i maja przystępne ceny. Wszystko działa niezawodnie, pomagają w wyborze odpowiedniej oczyszczalni, a sama konsultacja jest gratis :), polecam.
ŁukaszO

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: ŁukaszO »

Moim zdaniem też nie ma jak przydomowa oczyszczalnia ścieków, to dużo lepsze rozwiązanie niż tradycyjne szambo, bo patrząc długofalowo po prostu bardziej się opłaca i mniej z tym problemów plus to rzecz ekologiczna. Co do konkretów i obsługi to raz na 2 tygodnie aplikujemy dawkę preparatu bakteryjnego do muszli klozetowej, a raz na 9 miesięcy należy wybrać osad, i tyle. Z szambem sprawa jest bardziej skomplikowana i bardziej kosztowna. Dodam też, że oczyszczonej wody używamy do podlewania ogrodu, także zaoszczędzamy na rachunkach za wodę. My mamy przydomową oczyszczalnia biologiczną EKO-BIO https://oczyszczalnia.net/ i działa fajnie, sprawnie a jednocześnie mamy na nią aż 10 lat gwarancji, także to świetna sprawa.
Wieśka

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Wieśka »

Jak dla mnie do usuwania nieczystości komunalnych w domu w zupełności wystarczy szambo betonowe, np. od Betonex - https://betonex.com.pl/oferta/szamba-betonowe/ Takie szambo jest proste w obsłudze i montażu, mało awaryjne i przede wszystkim szczelne. Można dobrać sobie zbiornik idealny do własnych potrzeb, w czym na pewno pomoże producent. Do tego także w ofercie jest również transport czy montaż, więc już o nic nie trzeba się martwić ani szukać dodatkowej ekipy.
ścieki

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: ścieki »

Nie wydaje mi się, aby taka mała oczyszczalnia pod domem mogła konkurować z tymi wielkimi, na przemysłową skalę. Wystarczy zwrócić uwagę na wyposażenie - w rozwiązaniach dla gospodarstw odmowych brakuje choćby żurawi, prezentowanych na https://www.hak.com.pl/ - a brakuje ich dlatego, że wszelkie pompy, natleniacznie czy mieszadła w przydomowych oczyszczalniach są nieporównywalnie mniejsze. O ile w ogóle są.
Ale dla środowiska zawsze lepiej robić mało niż nic!
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 265
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:11

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Eliza111 »

Sprawdźcie koniecznie na stronę https://biofos.pl to biologiczne preparaty do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków, które posiadają innowacyjną formułę Bio-Active Max ze składnikiem aktywnym biologicznie. Skuteczność działania tych produktów potwierdzona badaniami. Polecam.
Awatar użytkownika
guster
Posty: 178
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:51

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: guster »

Jeśli chodzi o taką oczyszczalnie, o myślę, że firma http://szambabetonowe-brat-bet.pl/ na pewno wam w tym pomoże. U nas szambo betonowe było przywiezione przez nich jak i montowane, jestem zadowolony, że udało mi się trafić na tak solidną firmę, która zna się na rzeczy.
dżordż99

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: dżordż99 »

Chcialbym zająć się budową zbiorników ciśnieniowych. Jaka wedlug was stal bylaby najlepsza do budowy tego konstrukcji ? A moze polecacie inny stop metali ? https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/cz ... ek.23.html Co sądzicie o tych? Czy sa wkonane z dobrej jakosci materialow?

https://pozycjonowanie-w-lodz.pl/po-co-zyja-i-jak-pracuja-roboty-google/
Mańe

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Mańe »

Wiecie jaki wpływ ma posiadanie zmiękczacza wody na przydomową oczyszczalnię ścieków? To bardzo szeroki i często źle interpretowany temat. W internecie jest duzo sprzecznych informacji, ale niedawno znalazłem materiał na youtube, stworzony przez producentów oczyszczalni i zmiękczaczy wody - Wobet Hydret i Ecoperla.

Polecam bo naprawdę dużo ciekawych informacji: https://youtu.be/3a6d9V96yP0
Awatar użytkownika
mikksenia
Posty: 416
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:48

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: mikksenia »

Postaw na preparat do szamba który pozwoli Ci na jak najlepsze i najbardziej korzystne rozwiązania w kwestiach dbania o Twoją domową oczyszczalnie ścieków. Bycie w tym temacie niezawodnym i samowystarczalnym może w dużym stopniu pomóc rozwiązać kwestie praktyczne, a także pozwolić użytkować daną oczyszczalnie jak najdłużej jest to możliwe.
DamianLiś

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: DamianLiś »

A wybraliście już dobre bakterie do oczyszczalni ścieków? Jeżeli jeszcze nie udało Wam się na żadne konkretne propozycje tutaj trafić to ze swojej strony zdecydowanie polecam sprawdzić ofertę przygotowaną przez https://sklepinco.pl/marka/biofos/ u których znajdziecie markę Biofos. My kupujemy u nich "Proszek do szamb i przydomowych oczyszczalni Biofos Professional" w dobrej cenie. Mega skuteczny i cenowo też wychodzi naprawdę okey :)
ODPOWIEDZ