Fotowoltaika w rolnictwie

Rozmawiamy o prowadzeniu firmy, początkach w biznesie, problemach i strategiach.
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2020, 4:35

Fotowoltaika w rolnictwie

Post autor: Alfred »

Czy ktoś z was prowadzi może gospodarstwo rolne? Co sądzicie o instalacji paneli fotowoltaicznych? Wiadomo, że w takich gospodarstwach zużycie prądu jest duże, więc fotowoltaika w rolnictwie wydaje się zdecydowanie korzystnym rozwiązaniem. Właśnie sam zastanawiam się nad taką inwestycją. Tym bardziej że udało mi się znaleźć atrakcyjną ofertę. Doradźcie, czy warto się zdecydować.
Komiński

Re: Fotowoltaika w rolnictwie

Post autor: Komiński »

W takiej sytuacji proponowałbym założenie farmy fotowoltaicznej. Koszt na wejściu w inwestycję jest spory, ale wystarczy przeliczyć jak to będzie wyglądało po 20 - 30 latach. Sam planuję takie rozwiązanie, już nawet firmę mam wybraną - https://www.egsystem.pl/ . Przedstawili mi bardzo dobrą ofertę i mają świetne opinie. Poświęciłem trochę czasu na sprawdzenie kilku firm i oni wypadają naprawdę nieźle.
Awatar użytkownika
krówka
Posty: 83
Rejestracja: 31 sty 2020, 9:52

Re: Fotowoltaika w rolnictwie

Post autor: krówka »

Fajne oferty dla rolników ma równiez firma https://www.soonenergy.pl/ Zgadzam się, patrząc na to co się dzieje na rynku energetycznym, to panele fotowoltaiczne to najlepsza inwestycja, która zapewni nam tani i ekologiczny prąd.
Awatar użytkownika
mezi
Posty: 82
Rejestracja: 03 lip 2019, 21:39

Re: Fotowoltaika w rolnictwie

Post autor: mezi »

Alfred pisze: ↑03 sty 2021, 15:24 Czy ktoś z was prowadzi może gospodarstwo rolne? Co sądzicie o instalacji paneli fotowoltaicznych? Wiadomo, że w takich gospodarstwach zużycie prądu jest duże, więc fotowoltaika w rolnictwie wydaje się zdecydowanie korzystnym rozwiązaniem. Właśnie sam zastanawiam się nad taką inwestycją. Tym bardziej że udało mi się znaleźć atrakcyjną ofertę. Doradźcie, czy warto się zdecydować.
Musisz pytać w formach, które oferują takie rozwiązania np. https://www.abcsunenergy.pl/fotowoltaika-lodz.html bo to z reguły są indywidualne kosztorysy dla każdego klienta.
Awatar użytkownika
appolo23
Posty: 151
Rejestracja: 14 mar 2019, 20:52

Re: Fotowoltaika w rolnictwie

Post autor: appolo23 »

Warto porozmawiać z firmą EcoCalma https://ecocalma.pl/ , wiem że nie boją się żadnej instalacji. Rolnictwo podobnie jak gospodarstwa domowe czy firmy, również potrzebuje energii elektrycznej. W gospodarstwie jest również sporo miejsca do instalacji, firma EcoCalma wycenia ją na około 2600 zł brutto za każdy kWp na gotowo. Jeśli będzie trzeba, znajdą nam również korzystne finansowanie całej inwestycji.
Awatar użytkownika
rakham
Posty: 228
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:29

Re: Fotowoltaika w rolnictwie

Post autor: rakham »

Wydaje mi się, a przynajmniej czytałem gdzieś na ten temat, że coraz więcej rolników decyduje się na instalowanie paneli słonecznych w swoich gospodarstwach. Jeśli chodzi o firmy, które zajmują się samym montazem to https://sunvival.pl/ zasługują na polecenie przede wszystkim za wysoką jakość, pełen profesjonalizm i szybki montaż.
ODPOWIEDZ