Jak ratować biznes?

Rozmawiamy o prowadzeniu firmy, początkach w biznesie, problemach i strategiach.
Awatar użytkownika
Cichosław1961
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2020, 7:29

Jak ratować biznes?

Post autor: Cichosław1961 »

Jak radzicie sobie z koronakryzysem? Mam swój biznes, prowadzę mały park trampolin, i jestem w tej chwili na prostej drodze do jego zamknięcia. Muszę coś zmienić (może w profilu działalności, może jakieś nowe rozwiązania?), żeby do tego nie doszło. Będę wdzięczny za wszystkie pomysły i rekomendacje ;)
Awatar użytkownika
Barnaba
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2019, 8:51

Re: Jak ratować biznes?

Post autor: Barnaba »

Słuchaj, skontaktuj się z Olą Pałczyńską ze spectrumempire.com, to jedna z najlepszych specjalistek w Polsce, jeśli chodzi o ten temat. Jeśli ktoś ma ci pomóc, to właśnie ona. Ma wiele lat doświadczenia, nie tylko z kraju, ale z całego świata.
Awatar użytkownika
kokarda
Posty: 72
Rejestracja: 20 cze 2019, 8:32

Re: Jak ratować biznes?

Post autor: kokarda »

W moi przypadku to akurat wystarczyła dobra reklama, bo posiadam biznes internetowy i u mnie zainteresowanie można powiedzieć nie spadło. A dzięki agencji http://agencjawomm.pl/ i jej działań komunikacyjnych klienci praktycznie o każdej porze do mnie się odzywali.
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Jak ratować biznes?

Post autor: Tadek99 »

Ważne jest w tej chwili by zakasać rękawy i dawać z siebie wszystko, dzięki czemu może udać się ten kryzys przejść i na koniec okaże się, że Wasza firma będzie jeszcze silniejsza niż wcześniej. Tutaj kłopotem może okazać brak chęci do działania, więc warto przeczytać ten artykuł https://artelis.pl/artykuly/2313/Dlacze ... to-zmienic.
Awatar użytkownika
wino1233
Posty: 70
Rejestracja: 11 sie 2019, 12:10

Re: Jak ratować biznes?

Post autor: wino1233 »

Biznes powinien integrować wiele dostępnych kanałów sprzedaży, optymalnym narzędziem do tego typu projektu będzie platforma Magento. Warto poczytać o korzyściach oraz o tym jak zacząć integrować własny biznes https://6krokow.pl/-co-powinienes-wiedz ... o-magento/ . Klienci szukają jednolitych rozwiązań sprzedażowych, każde powinno być tak samo wygodne i dostępne, takie właśnie jest omni channel, to przyszłość biznesu oraz handlu, nie tylko w sieci.
Raktaś

Re: Jak ratować biznes?

Post autor: Raktaś »

Aby się tak nie działo należy odpowiednio budować marże i liczyć koszty. Tylko tak można budować kapitał na rozwój firmy. Jeżeli ciagle gonisz ogon od 1 do 1 to każde zawirowanie może zniszczyć twój biznes

https://magazynprzedsiebiorcy.pl/zawies ... osci-a-zus

No i jeśli nie masz jak zapłacić zusu, można zastanowić się nad zawieszeniem działalności. Na stronie jest opisane jak to wygląda. W takim przypadku nie opłaca się zusu.
Stasią

Re: Jak ratować biznes?

Post autor: Stasią »

nie wiem czy ratować ale może jakaś część problemu leży po stornie niedoświadczonych pracowników? pamiętaj że zawsze warto inwestować w szkolenia i kursy aby poszerzać wiedze swoich ludzi, zajrzyj na przykład na stronę https://uxupgrade.pl/ gdzie znajdziesz szkolenia dla pracowników
ODPOWIEDZ