Praca w firmie AGD

Rozmawiamy o prowadzeniu firmy, początkach w biznesie, problemach i strategiach.
Awatar użytkownika
Jess121
Posty: 48
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:20

Praca w firmie AGD

Post autor: Jess121 »

Hej ludziska! Mój kolega od zawsze marzył, żeby pracować w firmie naprawiającej sprzęty AGD. Niestety nie ma żadnego wyższego wykształcenia. Jest z okolic Krakowa i marzy mu się praca w https://naprawa-agd-krakow.pl/ , bo to zespół profesjonalistów i najlepszych fachowców w dziedzinie. Myślicie, że brak wykształcenia jest problemem, żeby dostać się do takiej renomowanej firmy?
Awatar użytkownika
tara34
Posty: 170
Rejestracja: 30 kwie 2019, 10:23

Re: Praca w firmie AGD

Post autor: tara34 »

Do takiej pracy liczy się na pewno bardziej wykształcenie kierunkowe techniczne i posiadane umiejętności niż to czy osoba ma wykształcenie wyższe. Najlepiej zapoznać się z wymaganiami o ile w ogóle w danym miejscu aktualnie jest poszukiwany pracownik. Wiele ogłoszeń o pracę z Krakowa można znaleźć na portalu aplikuj, dla monterów taka oferta jest aktualna https://www.aplikuj.pl/oferta/157875/pr ... %3D88%2C77. Jak widać w ogłoszeniu, wymagania co do wykształcenia opisane są jako "dowolne, mile widziane doświadczenie zawodowe".
Awatar użytkownika
Kordik
Posty: 72
Rejestracja: 10 cze 2019, 8:46

Re: Praca w firmie AGD

Post autor: Kordik »

Witam.

Myślę, że osoba która nie ma wykształcenia, ale potrafi się odpowiednio pokazać na przykład przez pokazanie, tego co potrafi, może trafić do takiej firmy bez problemu. Jeśli kolega jest gdzieś zatrudniony i chciałby się zwolnić to najlepiej jakby sobie przeczytał artykuł https://finanse.net.pl/wypowiedzenie-umowy-o-prace/ w którym jest opisane jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę i co powinniśmy wiedzieć.
Awatar użytkownika
Gabar
Posty: 145
Rejestracja: 26 cze 2019, 13:20

Re: Praca w firmie AGD

Post autor: Gabar »

Trzeba mieć wiedzę, to nie takie proste :)
Awatar użytkownika
Pelenita
Posty: 107
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:07

Re: Praca w firmie AGD

Post autor: Pelenita »

Na pewno trzeba mieć tu już konkretne zdolności techniczne. Każdy z ulicy nie będzie w stanie podjąć się napraw sprzętów AGD. Niezależnie na jaką pracę się zdecydujecie postawcie jedynie na umowę o pracę, albo i zlecenie. Ta ostatnio została prawnie przekształcona na plus dla pracownika. Nie mniej jednak trzeba znać wynikające obowiązki pracownika, a także przywileje. Zajrzyjcie sobie na stronkę https://www.bankier.pl/wiadomosc/Umowa- ... 00002.html Może akurat znajdziecie coś co wykorzystacie na swoją korzyść w swojej pracy.
Awatar użytkownika
MalaMonka
Posty: 52
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:40

Re: Praca w firmie AGD

Post autor: MalaMonka »

Trzeba przyznać, że obecnie rynek jest bardzo nastawiony na pracownika, kiedyś tak nie było. Teraz zmiana firmy to nic trudnego, wiele osób się na to decyduje. Na pewno jakbym szukała już teraz pracy to wyłącznie na umowę o pracę właśnie i to nie na minimalną pensje krajową. 5 lat temu pewnie na wiele więcej warunków, mniej korzystnych dla mnie, bym przystała.
Awatar użytkownika
sesna
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:38

Re: Praca w firmie AGD

Post autor: sesna »

Jeśli ktoś lubi kontakt z ludźmi, to warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Sprzedaż sprzętu może być intersująca. Generalnie ogłoszenia pracy w Rypinie możesz poszukać na GEOPRACY, tutaj. Jest tam sporo propozycji, również w firmach zajmujących się sprzedażą czy naprawą AGD. Zarobki są dobre i można też liczyć na różne premie.
Awatar użytkownika
rakham
Posty: 228
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:29

Re: Praca w firmie AGD

Post autor: rakham »

Od jakiegoś czasu szukam pracy i nawet czytam artykuły takie jak https://ciekawecv.pl/blog/jak-napisac-podanie-o-prace/ żeby dowiedzieć się jak najlepiej napisać podanie o pracę, na co zwrócić uwagę i przede wszystkim na co uwagę zwracają pracodawcy. Nie mam pojęcia czy bedzie to firma z AGD, ale coś w tym kierunku chciałbym iść.
ODPOWIEDZ