Wpływ monitoringu floty na styl jazdy kierowców

Rozmawiamy o prowadzeniu firmy, początkach w biznesie, problemach i strategiach.
Awatar użytkownika
bazowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2019, 16:34
Lokalizacja: Legionowo

Wpływ monitoringu floty na styl jazdy kierowców

Post autor: bazowy »

System analizujący styl jazdy kierowców dostarcza wielu cennych informacji o tym, jak prowadzony jest pojazd. Już sama świadomość pracownika, że rejestrowane są parametry jazdy, wpływa motywująco na jego pracę - jeździ bezpieczniej i oszczędniej. Monitoringiem mogą być objęte następujące parametry - łączne zużycie paliwa na postoju, łączny czas jazdy oraz łączny czas pracy silnika, a także jazda na zbyt wysokich obrotach, czy sytuacje, w których doszło do nagłego hamowania. O korzyściach z wprowadzenia w firmie takich rozwiązań można poczytać na stronie https://teagle.io/usluga/analityka-styl ... kierowcow/, dostawcy system Teagle, który dokładnie bada i analizuje styl jazdy kierowców.
Bella
Posty: 440
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:26

Re: Wpływ monitoringu floty na styl jazdy kierowców

Post autor: Bella »

A czy w swoich prywatnych samochodach korzystacie może z tak zwanych wideorejestratorów? Widziałam ostatnio spory wybór takich kamer w atrakcyjnych cenach na stronie https://smartcams.pl/. Jak widać wcale one dużo nie kosztują, więc polecam przejrzeć sobie tą ofertę, jeśli jeszcze takiej kamery nie macie ;)
Awatar użytkownika
maniek
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2019, 6:07

Re: Wpływ monitoringu floty na styl jazdy kierowców

Post autor: maniek »

Zgadzam się w zupełności. Odkąd mamy zamontowany system lokalizacji gps od Flotex, nasi kierowcy jeżdżą bezpieczniej. Zainstalowany system ma możliwość oceny eco-drivingu kierowców, więc z pewnością jest to ze sobą powiązane. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na karty paliwowe https://www.flotex.pl/karty-paliwowe/, które dają nam realne oszczędności na zakupionym paliwie. Na plus są także faktury zbiorcze z całego miesiąca, więc mamy mniejszy bałagan w papierach.
antekkowal
Posty: 66
Rejestracja: 11 maja 2020, 13:24

Re: Wpływ monitoringu floty na styl jazdy kierowców

Post autor: antekkowal »

Wszystko zależy od dozy prywatności jaką dany kierowca sobie ceni, a do tego podejście pracodawcy czy nie przekracza granic przy nadzorowaniu.
Awatar użytkownika
nartin
Posty: 279
Rejestracja: 01 cze 2020, 11:02

Re: Wpływ monitoringu floty na styl jazdy kierowców

Post autor: nartin »

Jeżeli prowadzicie własną firmę, która zatrudnia zawodowych kierowców to polecam wam zapisać sobie kontakt do https://autosugestia.com/ Jest to sprawdzone studio badań psychologicznych, które zajmuje się badaniami zawodowych kierowców.
ODPOWIEDZ