zarzadzanie magazynem

Rozmawiamy o prowadzeniu firmy, początkach w biznesie, problemach i strategiach.
Awatar użytkownika
Piotr76
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2019, 9:56

zarzadzanie magazynem

Post autor: Piotr76 »

Czesc,

mozecie polecic mi jakis program do zarzadzania magazynem?
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 87
Rejestracja: 15 wrz 2019, 20:17

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: Przemekk »

Programów tego typu jest mnóstwo ale myślę, że jeszcze bardziej przyda Ci się wsparcie logistyczne, m.in. właśnie w zakresie zarządzania magazynem, ze strony wyspecjalizowanej w branży firmy zewnętrznej. Wiem z doświadczenia, bo gdy uruchamiałem hurtownię spożywczą brakowało mi doświadczenia i marnie sobie radziłem ze zorganizowaniem odpowiednich warunków oraz sprawnym transportem. Skorzystałem wtedy z oferty https://kmc-services.com.pl/magazynowan ... pozywczych i powiem Ci, że moja firma migiem stanęła na nogi, szybko zdobyłem klientów a więc i zyski zacząłem szybko generować.
Awatar użytkownika
Lonia
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2019, 11:23

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: Lonia »

Tak się zastanawiam czy jest sens budować magazyny? Teraz firmy wynajmują lub dzierżawią powierzchnie magazynowe, ponieważ jest to bardziej opłacalne. Do plusów tego rozwiązania należą: brak konieczności zarządzania obiektem, możliwość szybkiego korzystania z budynku oraz możliwość podpisania krótkoterminowej umowy. Mamy w kraju firmy, które zajmują się dostarczaniem nowoczesnych powierzchni magazynowych. Wystarczy sprawdzić ofertę firmy 7R która ma najlepsze na rynku rozwiązania w zakresie utrzymania budynków wielkopowierzchniowych https://www.7rsa.pl/aktualnosci/7r-inwe ... ntne-dachy
Zajmują się wynajmem hal i placów składowych. Specjalizują się także w magazynowaniu i przechowywaniu towarów. Swoje usługi wykonują profesjonalnie i rzetelnie.
błażejj

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: błażejj »

Program nie rozwiąże wszystkich zagadnień związanych z zarządzaniem magazynem. Owszem, jest przydatny ale nie ma co się łudzić iż korzystając z niego wszystko zaraz będzie szło jak z płatka a zyski spływały lawinowo. Dużo lepszym rozwiązaniem (oceniając na podstawie własnych doświadczeń) jest skorzystanie z outsourcingu usług magazynowych i logistycznych. Na stronie https://kmc-services.com.pl/ możecie poczytać o licznych zaletach tego rozwiązania oraz zakresie w jakim można otrzymać pomoc od firmy z zewnątrz.
kólka3

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: kólka3 »

a czy macie jakiś program który pozwala wam ogarniać księgowość? Bo czytałam o https://scanye.pl/ i szczerze mówiąc bardzo podoba mi się to, że program sam skanuje faktury, sam je zaksięguje, a błędów w JPK jest totalnie zminimalizowana ilość.
Awatar użytkownika
Malcolm
Posty: 55
Rejestracja: 25 sie 2020, 14:41

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: Malcolm »

Jeśli chcemy mieć pewność, że magazyn będzie prowadzony w prawidłowy sposób, warto pomyśleć nad niezbędnym wyposażeniem. Przykładowo jeśli na magazynie znajdują się przeróżne niebezpieczne substancje, warto pomyśleć nad takimi wannami ociekowymi - https://skladuj24.pl/grupa/wanny-ocieko ... wychwytowe
ginamó

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: ginamó »

Zarządzanie magazynem to również zaopatrzenie we właściwe palety, niezbędne na terenie magazynu. My od dawna zamawiamy je prosto z oferty http://krispal.pl/oferta/ . Znakomicie spisują się w naszej pracy a na wspomnianych paletach trzymamy produkty. Wytrzymałe, bez których ciężko byłoby transportować wszelkie artykuły i produkty.
rószard

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: rószard »

Magazynem staramy się zarządzać w możliwie najlepszy sposób. Dlatego zainwestowanie w odwodnienia liniowe, pod teren przemysłowy było rozsądną inwestycją. Postawiłem na rozwiązania znane z oferty https://www.stora-drain.pl/index.php , mocno na tym zyskaliśmy. Odwodnienie Stora Optima to nasz wybór.
żaba

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: żaba »

Z pewnością na magazynie przyda Ci się zautomatyzowany system pomagający odpowiednio posortować, spakować i przygotować towar do transportu. Pomyśl o paletyzacji i odciąż swoich pracowników, dzięki robotom! W krótce na pewno Ci podziękują. :) Dzięki robotom, pracownik nie musi wykonywać nudnej, powtarzalnej pracy.
Awatar użytkownika
ziolka
Posty: 349
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:00

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: ziolka »

No tutaj to na pewno potrzebujecie dobrego i odpowiednio zintegrowanego systemu. Nie wiem czy słyszeliście juz o https://www.cludo.pl/contact-center/atmosferaitsm/ ale moim zdaniem jest to rozwiązanie, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Sama korzystam z tego systemu i bardzo doceniam jego wszystkie zalety.
Mirłoś

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: Mirłoś »

Jeżeli szukacie firmy, która oferuje bardzo duży wybór palet, polecam zdecydowanie tu kontakt z firmą http://mey-palety.pl/, rozwiązanie w sam raz dla osób, które chcą, aby mieć palety dobrej jakości, praktyczne, odporne na uszkodzenia i dające możliwość przechowywania sporej ilości towarów
Witoś Patryk

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: Witoś Patryk »

Kompleksowo remontami oraz odwodnieniami liniowymi zajmuje się firma https://hauratonserwis.pl/. Jest to dość trudne zadanie, wiec bez dwóch zdań warto pomyśleć właśnie o tym, aby wynajęta firma po prostu była dobra i posiadała odpowiednie zaplecze techniczne, wtedy będzie dobry efekt
Sandruśka80

Re: zarzadzanie magazynem

Post autor: Sandruśka80 »

Interesuje mnie zarządzanie zapasami typy i optymalizacja kosztów. Czy znacie sprawdzone firmy, które zajmują się tym tematem? Zależy mi na fachowym doradztwie w szybkim czasie. Niedawno znalazłam firmę Entra Group Sp. z o.o. https://entra-group.eu/oferta/model-by- ... ganizacji/
ODPOWIEDZ