zmiany w podatkach

Rozmawiamy o prowadzeniu firmy, początkach w biznesie, problemach i strategiach.
Awatar użytkownika
TomaszN
Posty: 21
Rejestracja: 18 sie 2019, 22:37

zmiany w podatkach

Post autor: TomaszN »

Czesc,

Slyszeliscie moze o jakichs wiekszych zmianach w podatkach od przyszlego roku?
Awatar użytkownika
PatkaNowek
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2019, 20:08

Re: zmiany w podatkach

Post autor: PatkaNowek »

Hej,

ja ostatnio czytalam tutaj: https://sidgroup.pl/aktualnosci/jpk-vdek-2020. Bardzo fajnie maja opisane chyba najwazniejsze na teraz zmiany. Poczytaj, na pewno sie czegos nowego dowiesz!
Awatar użytkownika
zosia
Posty: 78
Rejestracja: 14 sty 2019, 11:37

Re: zmiany w podatkach

Post autor: zosia »

Tak, to prawda, bardzo dużo się zmieniło i to na korzyść, bo wcale nie trzeba już latać na różne konta pieniążków wpłacać, ale z kolei trzeba uważać na poprawność pliku jpk vat. Wszystko musi się zgadzać i wydaje mi się, że to dobra opcja, żeby wsparcie księgowej mieć, albo dużo o tym czytać.
Liczydło

Re: zmiany w podatkach

Post autor: Liczydło »

W związku z tym że zmiany w będą wprowadzane na dniach w pliku JPK VAT radzę porządnie się zapoznać z tematem. Złe złożenie zeznania i pliku JPK będzie skutkować srogimi karami a obecny rząd potrzebuje kasy więc nie odpuści łatwo. Nie licz też na pobłażliwość skarbówki tylko poczytaj o tym.
Awatar użytkownika
biz_w32
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2020, 13:54

Re: zmiany w podatkach

Post autor: biz_w32 »

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak wypełnić plik jpk tak, żeby po nocach nie zastanawiać się, czy wszystko jest okej? Ten nowy obowiązek nałożony na przedsiębiorców wydaje mi się skomplikowany, czy warto zastosować dedykowany program?
ODPOWIEDZ