Liceum z maturą dwujęzyczną

Promowanie firmy, reklama, powiększanie zasięgów i sposoby na zwiększenie sprzedaży.
Awatar użytkownika
Maniek44
Posty: 133
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:43

Liceum z maturą dwujęzyczną

Post autor: Maniek44 »

Moim zdaniem to naprawdę ciekawa sprawa. Nie ma co ukrywać, że dzisiaj istnieje potężna konkurencja na rynku pracy. Dzięki nauce w takich miejscach jak https://szkolaeuropejska.pl/ zdobycie atrakcyjnej posady może być o wiele prostsze. Co na ten temat sądzicie?
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 87
Rejestracja: 15 wrz 2019, 20:17

Re: Liceum z maturą dwujęzyczną

Post autor: Przemekk »

Język obcy zawsze się przyda, tak samo w życiu zawodowym jak i prywatny. Taka szkoła może też całkiem dobrze przygotować młodzież do kontynuowania nauki na wysokim poziomie, choć i po zwyczajnych liceach mamy na to szansę. Ja np. kończyłem publiczne LO, później zrobiłem licencjat, a teraz studiuję jeszcze na podyplomowych MBA. Skorzystałem z oferty https://studia-mba.pl/ i powiem Ci, że jestem bardzo zadowolony z jakości nauczania i wymagań. Wiem też, że kierunek biznesowy da mi sporo perspektyw zawodowych, jako że zajęcia są prowadzone w dwóch językach mam spore szanse znaleźć pracę w przedsiębiorstwach działających na międzynarodowych rynkach.
Awatar użytkownika
konopnik
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2020, 11:00

Re: Liceum z maturą dwujęzyczną

Post autor: konopnik »

Klasę dwujęzyczną ma również Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie. Młodzież ma tam dużo nauki języków. Skupiają się tam na angielskim i oczywiście drugim języku do wyboru. To bardzo dobre przygotowanie językowe.
Awatar użytkownika
maniek
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2019, 6:07

Re: Liceum z maturą dwujęzyczną

Post autor: maniek »

Przemekk pisze: ↑25 mar 2020, 16:08 Język obcy zawsze się przyda, tak samo w życiu zawodowym jak i prywatny.
Powiedziałbym więcej, język obcy jest wymagany teraz praktycznie na każdym stanowisku. Nie można zaniedbać tego aspektu w ogólnym kształceniu. Angielski w moim liceum nie był na wysokim poziomie, dlatego teraz zapisałem się na dodatkowy kurs https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyj ... ykowe.html. Najbardziej zależało mi na nauczeniu się swobodnie mówić w tym języku. Idzie mi coraz lepiej.
Awatar użytkownika
WikiDab
Posty: 40
Rejestracja: 08 lis 2019, 14:42

Re: Liceum z maturą dwujęzyczną

Post autor: WikiDab »

To bardzo fajna opcja, ja kończyłam takie z maturą dwujęzyczną hiszpańską i bardzo polecam. Dodatkowy język potwierdzony takim dokumentem, znacznie ułatwia w życiu.
Awatar użytkownika
Posterak
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:06

Re: Liceum z maturą dwujęzyczną

Post autor: Posterak »

konopnik pisze: ↑30 kwie 2020, 22:03 Klasę dwujęzyczną ma również Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie. Młodzież ma tam dużo nauki języków. Skupiają się tam na angielskim i oczywiście drugim języku do wyboru. To bardzo dobre przygotowanie językowe.
potwierdzam, to bardzo dobre liceum, dobrze przygotuje do matury i to nie tylko z języków
Awatar użytkownika
emki920
Posty: 372
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:07

Re: Liceum z maturą dwujęzyczną

Post autor: emki920 »

Po takim liceum warto poszukać dobrych studiów, które zapewnią Ci fajną przyszłość. Koniecznie zobacz tutaj. Znajdziesz tutaj ofertę kierunku architektury krajobrazu w uczelni WSEIZ w Warszawie. Wykładają tutaj dobrzy profesorowie, więc na pewno będziesz świetnie przygotowany do zawodu.
toluś

Re: Liceum z maturą dwujęzyczną

Post autor: toluś »

W tym roku przystępuję do liceum z maturą dwujęzyczną i opracowuję w tej chwili wszystkie lektury. Zamówiłam pakiet z tej strony tutaj https://www.taniaksiazka.pl/opracowania ... 92397.html . Książka zawiera ciekawe biogramy autorów, szczegółowe streszczenia oraz ułatwiające zapamiętywanie mapy mentalne.
ODPOWIEDZ