Ochrona majątku

Wszystko o podatkach. Porady prawne. Prawo dla przedsiębiorców.
Awatar użytkownika
emki920
Posty: 372
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:07

Ochrona majątku

Post autor: emki920 »

Wiele osób ma kłopot z tym, aby ochronić swój majątek. Czasami jest naprawdę dość ciężko i trzeba walczyć o swoje, jeśli są długi i jeśli pojawia się komornik. Fajną opcję jest strona FB fanpage Kancelaria LEXA https://web.facebook.com/kancelariaprawnalexa/ na której można znaleźć informację jaką są BEZPŁATNE KONSULTACJE, PN do PT, godz. 11.00-12.00 Kontakt: telefony /WhatsApp +48 690 028 932, 690 028 931 Na pewno warto się skontaktować, aby dowiedzieć się, co i jak.
Awatar użytkownika
Martina
Posty: 50
Rejestracja: 27 mar 2019, 13:21

Re: Ochrona majątku

Post autor: Martina »

Nie ma co osądzać też za szybko, sytuacje są różne. Szczególnie przy prowadzeniu własnej firmy łatwiej jest o większe zadłużenie i później walczenie z windykacją długów, co najgorsza z komornikami
Awatar użytkownika
Wikika
Posty: 110
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:21

Re: Ochrona majątku

Post autor: Wikika »

Trzeba oczywiście znać swoje prawa, ale i także obowiązki... Nie wiele osób jest świadomych wielu istotnych rzeczy. Zobaczcie sobie artykuł na https://polskatimes.pl/co-komornik-moze ... 5-14464967 opisujący kwestie postępowania komorniczego w przypadku wynajmowanego mieszkania. Tu musicie je udostępnić komornikowi, nie radzę go nie wpuszczać, a ten może zająć wszystko czym dłużnik "włada" więc w praktyce to bardzo dużo rzeczy.
Awatar użytkownika
Tomik00
Posty: 233
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:33

Re: Ochrona majątku

Post autor: Tomik00 »

Akurat jeśli chodzi o ochronę majątku, czy też samej firmy to warto podjąć współpracę z firmą o wieloletnim doświadczeniu i tutaj jak najbardziej mogę polecić agencję ochrony https://saippsecurity.pl/ z którą współpraca świetnie nam się układa. Pod względem ceny, także jesteśmy zadowoleni więc nadal na nich stawiamy i mam nadzieję, że Tobie również będą w stanie skutecznie pomóc :)
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Ochrona majątku

Post autor: Tadek99 »

Warto zadbać o bezpieczeństwo naszego dobytku np w formie alarmu. Niemniej ważne jest abyśmy dany sprzęt wczesniej sprawdzili, czy posiada odpowiedni certyfikat np. korzystając z takiej strony https://hamilton.com.pl/oferta/certyfik ... a-wyrobow/. A wy gdzie kupujecie tego typu sprzęt ?
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2020, 16:02

Re: Ochrona majątku

Post autor: farah557 »

Jeśli chodzi o ochronę mojego majątku, a właściwie samochodu, którego bardzo kocham to mam kilka rozwiązań. Jednym z nich jest podczepiony pod fotel mini lokalizator, który raz dwa wskaże mi gdzie obecnie znajduje się auto. Super sprawa. Złodziej na pewno nie spodziewa się takiego obrotu sprawy. Zobaczcie sobie jak to działa https://notione.com/ nie wymaga nawet karty SIM.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 136
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:05

Re: Ochrona majątku

Post autor: kozi44 »

Jeśli pojawia się sprawa o kradzież, zawsze można wykorzystać do ujęcia sprawcy badanie wariografem. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat takich badań, polecam wam zajrzeć do tego artykułu https://www.wariograf.com.pl/od-czego-z ... riografem/ . Na pewno znajdziecie tu sporo przydatnych informacji na ten temat
Awatar użytkownika
nartin
Posty: 279
Rejestracja: 01 cze 2020, 11:02

Re: Ochrona majątku

Post autor: nartin »

Warto nawiązać współpracę z agencją ochroniarską, która zajmuje się ochroną mienia i systemami alarmowymi. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z https://www.vikingsecurity.pl/ Jest to sprawdzona firma z Sosnowca z usług, której sam korzystam.
Awatar użytkownika
morgan
Posty: 209
Rejestracja: 16 cze 2020, 9:37

Re: Ochrona majątku

Post autor: morgan »

Jeżeli mieszkacie w okolicach Trójmiasta i rozglądacie się za porządną firmą ochroniarską to polecam wam zgłosić się do http://gabor-security.pl/ Sam korzystam z ich usług i wiem że można na nich w pełni polegać.
antekkowal
Posty: 66
Rejestracja: 11 maja 2020, 13:24

Re: Ochrona majątku

Post autor: antekkowal »

Teraz bankom średnio idzie zaufać więc chyba zostaje domowy sejf??
łużak

Re: Ochrona majątku

Post autor: łużak »

No właśnie to teraz mam pytanie. U mnie w mieście jest doświadczony komornik http://pisz-komornik.pl/ i chce się dowiedzieć czy w jakiś sposób komornik może mi pomóc w ochronie tego co mam czy zadaniem komornika zawsze jest egzekwować należności i odzyskiwać zadłużenia? Nie znam się dlatego proszę o poradę.
Mandaś

Re: Ochrona majątku

Post autor: Mandaś »

W kontekście komorników, co sądzicie o tym http://gdynianews.pl/ile-trwa-uprawomoc ... omorniczej? Według was dużo, czy mało? Ja np. nie wiedziałem, że licytacja może odbyć się dopiero po co najmniej 14 dniach od uprawomocnienia się wyceny majątku dłużnika. Ciekawe. Przebieg licytacji komorniczej ściśle reguluje wieele odpowiednich przepisów.
żabcia

Re: Ochrona majątku

Post autor: żabcia »

Jeśli o ochronę majątku chodzi to można to robić na wiele różnych sposobów. Ja chciałam w jakiś sposób dodatkowo chronić swój samochód. Zaczęłam rozglądać się po sieci i natrafiłam na jednej ze stron na gps samochodowy . W razie czego zawsze będę wiedzieć, gdzie obecnie znajduje się moje auto.
Błażej8

Re: Ochrona majątku

Post autor: Błażej8 »

Fakt, że do ochrony majątku może się przydać pomoc komornika i to takiego dobrego, dlatego polecam zajrzeć na http://komornikgdansk-michalski.pl/, bo jeśli chodzi o Gdańsk, to tam możesz znaleźć na pewno jednego z najlepszych w swoim fachu w tym mieście.
móranowski

Re: Ochrona majątku

Post autor: móranowski »

Niezwykle ważne w tym wszystkim okazało się zadbanie o odpowiedni GPS do samochodu. Zapewniony przez https://gannet.pl/oferta/gps-od-samochodu/ , pozwala mi na monitorowanie ważnej części mojego majątku - a jest nim pojazd. Na wypadek ewentualnej kradzieży da się pojazd szybko namierzyć!
żuśil1209

Re: Ochrona majątku

Post autor: żuśil1209 »

emki920 pisze: ↑26 cze 2019, 23:14 Wiele osób ma kłopot z tym, aby ochronić swój majątek. Czasami jest naprawdę dość ciężko i trzeba walczyć o swoje, jeśli są długi i jeśli pojawia się komornik. Fajną opcję jest strona FB fanpage Kancelaria LEXA https://web.facebook.com/kancelariaprawnalexa/ na której można znaleźć informację jaką są BEZPŁATNE KONSULTACJE, PN do PT, godz. 11.00-12.00 Kontakt: telefony /WhatsApp +48 690 028 932, 690 028 931 Na pewno warto się skontaktować, aby dowiedzieć się, co i jak.
o no widzisz, to rzadkość (bezpłatne konsultacje). ;)
-
Agencja eventowa
ODPOWIEDZ