Ogłoszenie upadłości

Wszystko o podatkach. Porady prawne. Prawo dla przedsiębiorców.
Awatar użytkownika
Belzubi
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:09

Ogłoszenie upadłości

Post autor: Belzubi »

Czy to prawda, że po tej nowelizacji ustawy cała procedura w kwestii ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest prostsza? Czy za to się płaci? Niezbyt się na tym znam i chciałabym zasięgnąć jakiejś porady, bo sama właśnie nie jestem już spłacać sama długów i szukam ratunku.
Awatar użytkownika
Elonor
Posty: 94
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:10

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Elonor »

Też do niedawna nie miałam zupełnie o tym pojęcia. Jednak znalazłam bardzo ciekawy portal, na którym jest wiele ciekawych na ten temat informacji. Upadłość Konsumencka nie jest aż tak skomplikowaną procedurą. Wystarczy poznać jej specyfikę w tym poradniku ABC. Na wszystkie nurtujące Cię w tym temacie pytania, znajdziesz tu odpowiedzi. Najważniejsze, że za to się nie płaci i można zyskać wolność finansową.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2019, 13:37

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Misiek »

Jest znacznie prościej, przede wszystkim dla osoby fizycznej. Prostsze wnioski, niska opłata sądowa, bo jedynie 30zł. Poczytaj na Wiki o tym https://pl.wikipedia.org/wiki/Upad%C5%8 ... onsumencka
Awatar użytkownika
Maja
Posty: 14
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:41

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Maja »

Swojego czasu bardzo dużo szukałam informacji na temat upadłości konsumenckiej. Myślę, że najwięcej informacji znalazłam na stronie consultingowej na której zamieściłam pytanie i bardzo szybko dostałam odpowiedź.
Awatar użytkownika
bazowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2019, 16:34
Lokalizacja: Legionowo

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: bazowy »

Przedsiębiorca w razie utraty wypłacalności ma obowiązek ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy, w przeciwnym razie może zostać na niego nałożony zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Dokładny opis procesu upadłościowego zarówno dla konsumentów, jak i dla przedsiębiorców można znaleźć na https://wyzerujdlugi.pl/blog/jak-wyjsc-z-dlugow/.
Awatar użytkownika
nata
Posty: 98
Rejestracja: 26 maja 2019, 23:27

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: nata »

Radzę skontaktować się ze specjalistą, który nie tylko sporządzi wniosek o upadłość, ale przede wszystkim przeanalizuje sprawę. Tutaj https://solvento.pl macie namiar na kancelarię, w której prawnicy znają się na tym co robią. Wiele już takich spraw prowadzili i potrafią ocenić czy w danej sytuacji w ogóle można się starać o upadłość czy też nie. Trzeba bowiem zawsze spełnić określone przesłanki.
Bella
Posty: 440
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:26

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Bella »

Jeśli chcecie ogłosić upadłość, to bez względu na to, czy ma to być upadłość konsumencka, czy na przykład upadłość spółki, warto zwrócić się o profesjonalną pomoc do zaufanej kancelarii. Osobiście mogę Wam polecić kancelarię https://gaworkancelaria.pl/, która zajmuje się między innymi takimi właśnie sprawami ;)

stal kątownik cena
tereniać

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: tereniać »

Możesz spokojnie w tej sprawie do nich się zgłosić https://kancelarialexa.pl/ - nie znam bardziej profesjonalnej kancelarii, która skutecznie prowadzi takie sprawy. Zresztą maja i inne sposoby na oddłużanie
Awatar użytkownika
emki920
Posty: 372
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:07

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: emki920 »

Jeśli znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia, taka upadłość rzeczywiście może być dobrym rozwiązaniem. Nie wszyscy są tego świadomi, ale upadłości mogą się poddawać nie tylko osoby prywatne, ale również firmy. Jak? Odpowiedź na to pytanie można odnaleźć w treści tego artykułu: https://bizneo.pl/info,ac108/fuzja-upad ... wadzic,984
wekją

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: wekją »

emki920 pisze: ↑20 paź 2020, 20:47 Jeśli znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia, taka upadłość rzeczywiście może być dobrym rozwiązaniem. Nie wszyscy są tego świadomi, ale upadłości mogą się poddawać nie tylko osoby prywatne, ale również firmy. Jak? Odpowiedź na to pytanie można odnaleźć w treści tego artykułu: https://bizneo.pl/info,ac108/fuzja-upad ... wadzic,984
Restrukturyzacja to doskonały pomysł. My także zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Do wykonania audytu i później samej restrukturyzacji zatrudniliśmy rzetelną Kancelarię Ekonomiczno-Prawną DORADCA z Warszawy https://www.doradca.mail.pl/oferta/rest ... siebiorstw. Ich oferta jest kompleksowa, atrakcyjna ze względu na przyszłe korzyści, ale też z uwagi na koszty. Wszystkie ich działania przysłużyły się optymalizacji naszego przedsiębiorstwa, polecam.
Pikuś11

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Pikuś11 »

Po okresie pandemii wiele firma ma problemy i grozi im upadłość lub przeprowadzenie restrukturyzacji a wtedy warto zasięgnąć pomocy tej kancelarii https://sawickiwspolnicy.pl/ Dzięki nim przeprowadzisz powyższe procesy a dodatkowo możesz im zlecić windykację dłużników. Dzięki nim może uda się uratować firmę a jeśli nie to przynajmniej przejdziesz suchą stopą przez cały proces.
Brożek

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Brożek »

Belzubi pisze: ↑22 lut 2019, 14:17 Czy to prawda, że po tej nowelizacji ustawy cała procedura w kwestii ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest prostsza? Czy za to się płaci? Niezbyt się na tym znam i chciałabym zasięgnąć jakiejś porady, bo sama właśnie nie jestem już spłacać sama długów i szukam ratunku.
Mi przez proces oddłużania pomógł przejść adwokat Paweł Marchewka, polecam skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia. Tutaj macie do niego kontakt https://www.adwokatmarchewka.pl
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 309
Rejestracja: 21 sie 2019, 9:06

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: kasiakowa06 »

bazowy pisze: ↑27 gru 2019, 10:01 Przedsiębiorca w razie utraty wypłacalności ma obowiązek ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy, w przeciwnym razie może zostać na niego nałożony zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Dokładny opis procesu upadłościowego zarówno dla konsumentów, jak i dla przedsiębiorców można znaleźć na https://wyzerujdlugi.pl/blog/jak-wyjsc-z-dlugow/.
Przede wszystkim będziesz musiał spłacić wszystkie zaległe podatki. Najlepiej poprosić o pomoc w rozliczeniu specjalistę https://rachunkowebiuro.szczecin.pl/dor ... podatkowe/
Obrazek
Jaruś

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Jaruś »

Mam nadzieję, że u mnie do tego nie dojdzie i tym bardziej, że tak naprawdę dopiero od niedawna posiadam własną spółkę i to jeszcze za granicami kraju. Bardzo fajnie, że mam zawsze kontakt do firmy thompsonstein.com ponieważ to oni zapewniają mi cały czas wparcie podatkowe oraz prawne.
dżimi8

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: dżimi8 »

Elonor pisze: ↑22 lut 2019, 18:32 Też do niedawna nie miałam zupełnie o tym pojęcia. Jednak znalazłam bardzo ciekawy portal, na którym jest wiele ciekawych na ten temat informacji. [...] nie jest aż tak skomplikowaną procedurą. Wystarczy poznać jej specyfikę w tym poradniku ABC. Na wszystkie nurtujące Cię w tym temacie pytania, znajdziesz tu odpowiedzi. Najważniejsze, że za to się nie płaci i można zyskać wolność finansową.
Warto się zdecydować?

___
http://beata-permanent.pl/
Tomiźć

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Tomiźć »

Jeżeli jesteśmy w temacie upadłości to polecam zapoznać się z ofertą tego biura Burkot Legal z Łodzi. Kancelaria https://www.burkotlegal.pl/kontakt prowadzi sprawy dotyczące upadłości podmiotów gospodarczych oraz konsumentów. Kancelaria oferuję kompleksową obsługę prawną dłużników - począwszy od doradztwa i przygotowania wniosku o upadłość, poprzez reprezentację przed sądem upadłościowym oraz syndykiem.
Awatar użytkownika
Marsh
Posty: 44
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:39

Re: Ogłoszenie upadłości

Post autor: Marsh »

Restrukturyzacja firmy to proces wprowadzania zmian organizacyjnych, finansowych i operacyjnych w celu poprawy efektywności, konkurencyjności i rentowności działalności. Przebieg restrukturyzacji może różnić się w zależności od specyfiki danej firmy, ale ogólnie można wyróżnić kilka etapów tego procesu. Oto przykładowy opis, jak może wyglądać restrukturyzacja firmy:

Ocena sytuacji: Pierwszym krokiem jest dokładna analiza obecnej sytuacji firmy. Badane są zarówno aspekty finansowe (np. wyniki finansowe, zadłużenie), jak i operacyjne (np. struktura organizacyjna, procesy biznesowe, produkty i usługi). Na tej podstawie identyfikuje się obszary, które wymagają zmian.

Planowanie i strategia: Na podstawie oceny sytuacji firma opracowuje plan restrukturyzacji. Określa się cele, strategię, środki działania i harmonogram działań. W planie uwzględnia się również alokację zasobów i ewentualne koszty restrukturyzacji.

Komunikacja i zaangażowanie: Ważnym elementem restrukturyzacji jest komunikacja z pracownikami i zainteresowanymi stronami. Informuje się ich o planowanych zmianach, motywując do akceptacji i aktywnego uczestnictwa w procesie. Często są organizowane spotkania, szkolenia i konsultacje.
Zresztą polecam wczytać się w ten temat na tej stronie https://kancelariagrp.pl/restrukturyzac ... iebiorstw/
ODPOWIEDZ