Pomyłka biura księgowego

Wszystko o podatkach. Porady prawne. Prawo dla przedsiębiorców.
Underś

Pomyłka biura księgowego

Post autor: Underś »

wynikach sp. z o.o. za 2019 rok doszło do pomyłki biura księgowego i wynik w bilansie rocznym wyszedł o ok. 100 000 zł za niski. (problem z częścią faktur kosztowych z listopada 2019 - niektóre zaksięgowane podwójnie, wynik spółki zaniżony).
W tej chwili będzie składana korekta. Jakich konsekwencji, poza odsetkami w CIT, można się spodziewać?
Czy ktoś może potwierdzić, że po takim "numerze" rośnie mi mocno ryzyko kontroli z US? Jaka to będzie ewentualnie kontrola - skupi się na zagadnieniu tych faktur z 2019 czy przetrzepie nas po całości? Czy ktoś miał podobną sytuację?
Winę bierze na siebie biuro księgowe i będzie pokrywać odsetki (twierdzą, że opiszą to w piśmie do US i będą mogli legalnie zapłacić te odsetki ze swojego konta, a ja tylko różnicę w CIT).
Wszelkie sugestie jak to rozegrać mile widziane.
Dgaśter

Re: Pomyłka biura księgowego

Post autor: Dgaśter »

W każdym przypadku korekty jest jakieś rydyko kontroli czy bardziej cxynnosci sprawdzających skup się na opisie uzasadnienia korekty zeby byl jasny i prosty zloz czynny zal zapłać odsetki, jeśli to wszystko będzie spójne to duza szansa ze na drobnych czynnościach spr sie skonczy ...pytanie o vat czy tam też jest korekta jpk deklaracji ? Jesli tak to jak wyżej czynny zal i uzasadnienie takie samo bledy się zdarzają.
Na stronie razdwakredyt zobaczysz sobie jak złożyć taki czynny żal przez internet w formie elektronicznej. Taka opcja jest moim zdaniem najwygodniejsza.
ODPOWIEDZ