Prawne sposoby na odzyskanie długu

Wszystko o podatkach. Porady prawne. Prawo dla przedsiębiorców.
miszeł

Prawne sposoby na odzyskanie długu

Post autor: miszeł »

Jakie są prawne sposoby na odzyskanie długu? Słyszałem o miękkiej windykacji ale nie mam szczerze pojęcia co ona oznacza. I czy ona jest skuteczna? Ciekawi mnie także na jakim etapie kończy się proces windykacji długu? Zapraszam do wspólnej dyskusji.
Awatar użytkownika
tara34
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwie 2019, 10:23

Re: Prawne sposoby na odzyskanie długu

Post autor: tara34 »

Witaj! Miękka windykacja to nic innego jak podejmowane działania mające na celu ugodowe rozwiązanie sprawy i zachęcenie dłużnika do dobrowolnej spłaty zadłużenia - telefony, maile, również wpis do rejestru dłużników BIG. W wielu przypadkach taka windykacja jest skuteczna. Jeśli nie, pozostaje droga sądowa i egzekucja komornicza. O niej możesz dowiedzieć się więcej na https://www.big.pl/baza-wiedzy/czy-komo ... o-dluznika . Również jakie rzeczy w jej wyniku mogą zostać zajęte (również te nienależące do dłużnika).
Awatar użytkownika
Mikmak
Posty: 99
Rejestracja: 11 sie 2020, 21:40

Re: Prawne sposoby na odzyskanie długu

Post autor: Mikmak »

Najlepiej zdać się po prostu na solidną firmę specjalizującą sie w windykacji. Od razu też wam powiem, gdzie warto się zgłosić - u mnie dobrze sprawdziło się Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego https://biurocbbp.pl/oferta/windykacja-porady-prawne/ Co ważne, to fakt, że działają w obrębie całego kraju i są mega skuteczni. Można liczyć na ich pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Stosują twardą windykację, co jest najbardziej skuteczną, gwarantowaną metodą odzyskiwania długów, nie bawiłbym się w inne opcje.
ODPOWIEDZ