przepisy prawne

Wszystko o podatkach. Porady prawne. Prawo dla przedsiębiorców.
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 15
Rejestracja: 08 sty 2019, 8:54

przepisy prawne

Post autor: Karolina »

Hej! Czy wiecie może czy w tym roku zmieniają się jakieś przepisy prawne? Zastanawiam się, czy na coś będzie trzeba bardziej uważać. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
beebee
Posty: 145
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:28

Re: przepisy prawne

Post autor: beebee »

Przepisy prawne jeżeli chodzi o prawo pracy bardzo czesto się zmieniają , dlatego czasami warto pomysleć o kimś kto pomoże nam z prawem w firmie. Pomoc takich ludzi jak http://erzecznikpatentowy.pl/#feature2 , momentami jest nieoceniona. My sami za bardzo nie mamy o tym pojęcia ale z pomocą takich ludzi jest to dużo łatwiejsze.
Awatar użytkownika
Lisiczka
Posty: 30
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:17

Re: przepisy prawne

Post autor: Lisiczka »

Hmm powiem Ci, że najlepiej jakbyś się skontaktowała z kimś kto w temacie przepisów się orientuje. Może tak https://ksiegowa-halinow.pl/ ?
Awatar użytkownika
zosia
Posty: 78
Rejestracja: 14 sty 2019, 11:37

Re: przepisy prawne

Post autor: zosia »

Doskonale zdaję sobie sprawę, że choć nie wiem jak bardzo byśmy chcieli, możemy nie spamiętać wszystkich przepisów i zasad prowadzenia działalności gospodarczej. Księgowe również często przecież muszą wiedzę aktualizować, więc korzystają z poradników, by mieć najświeższe wiadomości. Jednym z portali jakich używają jest https://urzadskarbowy.eu/ . Redaktorzy wprowadzają ciągłe aktualizacje, by artykuły były najrzetelniejsze.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2019, 13:37

Re: przepisy prawne

Post autor: Misiek »

Prawo zmienia się dość często, a pytanie jest zbyt ogólne. Czy pytasz o jakąś konkretną gałąź? Prawo karne, cywilne, prawo rodzinne czy spadkowe, prawo gospodarcze czy administracyjne?
Awatar użytkownika
Kajtek
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:48

Re: przepisy prawne

Post autor: Kajtek »

A czy ktoś orientuje się, czy szkolenia ppoż online dla pracowników są zgodne z prawem? Pytam z ciekawości, ostatnio w firmie, w której pracuję odbyło się okresowe szkolenie ppoż, zorganizowane przez firmę SEKA: https://www.seka.pl/uslugi/szkolenia-i- ... lenia-ppoz - pod względem merytorycznym i technicznym wszystko super, zastanawiam się jednak, czy takie zadanie jest w jakiś sposób uregulowane prawnie i czy ma taką samą wartość, jak szkolenia stacjonarne.
Bella
Posty: 440
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:26

Re: przepisy prawne

Post autor: Bella »

A skoro już o przepisach mowa, to czy wiecie, że na przełomie roku zmieniły się nieco przepisy mówiące o tym, jak powinny być prowadzone akta osobowe pracowników w firmach? Czytałam o tym ostatnio na stronie http://akta-osobowe.pl/#zmiany-w-aktach. Okazuje się, że teraz takie akta powinny być podzielone nie na trzy, jak to było wcześniej, lecz aż na cztery części. Wiedzieliście o tym?
Awatar użytkownika
editoillet
Posty: 162
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:17

Re: przepisy prawne

Post autor: editoillet »

Ja też mam coś na temat danych osobowych, jak moja poprzedniczka-forumowiczka. Dowiedziałam się tego ze strony: https://www.poradyodo.pl/porady-ekspert ... -9172.html I przyznam szczerze, że nie zdawałam sobie z tego sprawy. Nie sądziłam, że aż tak zmienia się to prawo..nie nadążam za nim.
Awatar użytkownika
tionevilly
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:20
Kontakt:

Re: przepisy prawne

Post autor: tionevilly »

A to prawda wcześniej w aktach osobowych były trzy zakładki, teraz są cztery zauważyłem to, gdy ostatnio byłem u mojej księgowej, która to prowadzi.
A czy Ty zadbałeś o wdrożenie rodo gdańsk w swojej firmie?
ODPOWIEDZ