Drewniana elewacja

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Byczuś233

Drewniana elewacja

Post autor: Byczuś233 »

Witam! Czekają mnie prace wykończeniowe domu, w tym zrobienie elewacji. Żona suszy mi głowę, by zrobi drewnianą, taką jak opisali tu - https://www.incana.pl/artykul/porady/el ... alny-efekt. Czy takie rozwiązanie jest ok? Ma ktoś doświadczenie i jest w stanie doradzić?
Michał

Re: Drewniana elewacja

Post autor: Michał »

Nigdy nie widziałem elewacji drewnianej. Nie mam pojęcia jak z trwałością takiej, bo wizualnie to pewnie będzie ładna. Tylko co po jakimś czasie, jak się taka elewacja reaguje na warunki atmosferyczne. Ja u siebie tylko malowałem i to nie był do końca dobry pomysł. Ładnie i czysto było na początku, teraz niekoniecznie. Też muszę coś pomyśleć.
Awatar użytkownika
inga21
Posty: 4
Rejestracja: 02 wrz 2020, 9:02

Re: Drewniana elewacja

Post autor: inga21 »

@ Michał, jak szukasz trwałej i estetycznej elewacji to zerknij sobie jakie robi Joniec. Na ich stronie https://www.joniec.pl/oferta/elewacje.html masz do wyboru płytki i bloczki elewacyjne. Ja wybrałam płytki i mam je położone na fragmentach ścian. Najbardziej przy wejściu, bo w takich miejscach brudzi się najwięcej. Położysz takie i masz spokój na lata. Takie to odporne zarówno na zabrudzenia jak i warunki atmosferyczne.
ninkaś

Re: Drewniana elewacja

Post autor: ninkaś »

O elewacji trzeba pomyśleć, gdy stara staje się już zniszczona czy zabrudzona. Różne projekty takiego przedsięwzięcia dzisiaj uda się znaleźć. Także tutaj https://decorsystem.pl/elementy-dekorac ... ,c323.html widziałam elementy dekoracyjne elewacji, które można dobrać.
Awatar użytkownika
Pelenita
Posty: 107
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:07

Re: Drewniana elewacja

Post autor: Pelenita »

Drewno pięknie wygląda w domu, także i na domu. Mnie to nie przekonują tańsze imitacje drewna na elewacji, najlepiej postawić na deskę elewacyjną. Przy ociepleniu domu, robieniu elewacji trzeba niestety wydać i to sporo. Tak na stronie https://sieci-siatki.pl/producent-siatek/ znalazłam producenta siatek i specjalne siatki na rusztowania. Jak będziecie myśleć o takich pracach to oczywiście załatwienie, wynajęcie rusztowania to podstawa, a na te siatki ochronne też się przydadzą.
tokł

Re: Drewniana elewacja

Post autor: tokł »

Wydaje się być w porządku, prowadzę firmę budowalną i zajmujemy się właśnie elewacjami, wiec z doświadczenia mogę ci powiedzieć, że wiele osób taka elewację teraz robi. A macie własne rusztowania? Czasami klient ma własne, my jednak wolimy pracować na własnym sprzęcie. Niedawno w naszych rusztowaniach jezdnym wymienialiśmy koła, kupiliśmy je online, ze sklepu internetowego MEGA: https://megakola.pl/kola-do-rusztowania Bez problemu się tam zaopatrzyliśmy, ceny mają korzystne, no i same produkty są wysokiej jakości, polecam.
Awatar użytkownika
melanina
Posty: 500
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:09

Re: Drewniana elewacja

Post autor: melanina »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : http://uslugiwysokosciowe.waw.pl/malowa ... -elewacji/
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Drewniana elewacja

Post autor: Tadek99 »

Jeśli poszukujecie desek do ogrodu, to na pewno na spokojnie warto sobie zerknąć tutaj https://skladydrzewne.pl/elewacja-z-drewna/.
Jest tam bowiem naprawdę kompleksowa oferta. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć, aby znaleźć rozwiązania, które będą idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb.
Bella
Posty: 440
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:26

Re: Drewniana elewacja

Post autor: Bella »

A co byście powiedzieli na elewację z desek kompozytowych? Widziałam, że takie kompozytowe deski elewacyjne oferuje na przykład firma https://fabrykatarasow.pl/. Może ktoś z Was miał już z nią wcześniej do czynienia i chciałby podzielić się opinią na jej temat?
żania

Re: Drewniana elewacja

Post autor: żania »

Moim zdaniem drewniana elewacja wygląda na prawdę elegancko i nowocześnie. Zupełnie inaczej niż te tradycyjne formy elewacji, do których jesteśmy przyzwyczajeni. My zdecydowaliśmy się na deski elewacyjne opalane, znaleźliśmy firmę w naszej okolicy, która je wykonuje. Konkretnie ich ofertę widzieliśmy w internecie na https://customzole.pl/technika/, poczytaliśmy o tej formie obróbki drewna i uznaliśmy, że będzie nam idealnie pasować. Taka elewacja rzuca się w oczy od razu.
hipek

Re: Drewniana elewacja

Post autor: hipek »

Jeśli chodzi o mnie, to mam zamiar użyć impregnatu żywicznego do drewna, który znalazłem pod tym linkiem: https://www.altax.pl/produkty/impregnaty/ . Myślę, że to dobry pomysł, ponieważ tego typu impregnat zapewnia długotrwałą odporność na czynniki atmosferyczne, a właśnie o coś takiego mi chodzi.
ODPOWIEDZ