Emerytura

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 21
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:19

Emerytura

Post autor: paniola »

Póki jesteśmy młodzi i sprawni, mało kto mysli o tym, że nadejdzie starość a z nią jakoś choroba czy niebezpieczeństwo związane z finansami. Mysle, ze o takich rzeczach warto juz mysleć kiedy jest się młodym. Funfusze emerytalne https://viennalife.pl/ to moim zdaniem świetne rozwiązanie nad którym warto sie zastanowić. Mysle, ze podziekujemy sobie, kiedy na starość bedą oszczędności.
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Emerytura

Post autor: Tadek99 »

Witam, jak sądzicie,czy warto starac sie o legitymacje emeryta Do czego ona upowaznia? Moja mama niedawno przeszla na emeryture,dlatego zastanawiamy się z czego moze skorzystac. https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/ ... a-dokument Co sądzicie? Proszę o opinie.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 87
Rejestracja: 15 wrz 2019, 20:17

Re: Emerytura

Post autor: Przemekk »

M.in. upoważnia do różnych zniżek.
Awatar użytkownika
Ji932sa
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2020, 19:48

Re: Emerytura

Post autor: Ji932sa »

ciekawe ile wyniesie.
-
zabieg owijania brzucha folią
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Emerytura

Post autor: Tadek99 »

Ja opiekuję się swoją babcią i chciałabym was uprzedzić abyście pilnowali takich spraw jak na przykład emerytura, tutaj macie fajny artykuł https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/ ... ra-po-mezu. Ja przez swoją nieuwagę trochę zaniedbałam pewne sprawy i teraz siedzę cała w różnych dokumentach. :) :)
Awatar użytkownika
Elonor
Posty: 94
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:10

Re: Emerytura

Post autor: Elonor »

Jeśli prowadzicie swoje firmy to koniecznie pamiętajcie o pracowniczych planach kapitałowych. Można o tym przeczytać na ppk wrocław https://inpensa.pl/pracownicze-plany-kapitalowe/ . Szczególnie ważne jest, aby wiedzieć jak je wdrożyć podejmując odpowiednie decyzje. Przede wszystkim istotny jest stan zatrudnienia, kolejno wybór instytucji zarządzającej finansami oraz wysokość składki PPK.
Awatar użytkownika
gratka
Posty: 244
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:51

Re: Emerytura

Post autor: gratka »

Mając tak jak ja prawie 40 lat emerytura wydaje się dość odległym czasem, wielu o niej nie myśli jak to będzie. Ja jestem z tych zapobiegliwych, oszczędzam dzięki PPK. Ten program w innych krajach się sprawdził. Dodatkowa kasa na szczęśliwe życie emeryta się przyda.
Jaśka

Re: Emerytura

Post autor: Jaśka »

Jak na starość chcesz przeżyć to musisz zacząć oszczędzać jak najszybciej. Nie licz na państwo bo dostaniesz ochłapy więc rozważ opcję prywatna emerytura Jak nie zadbasz o siebie sam to nikt ci nie pomoże i skończysz marnie więc poszukaj funduszy lub firm inwestycyjnych.
Awatar użytkownika
erlich0
Posty: 53
Rejestracja: 25 lut 2020, 11:14

Re: Emerytura

Post autor: erlich0 »

Mój ojciec po przejściu na emeryturę zaczął mieć problemu z poruszaniem się. Bardzo pomocna okazała się dla niego laska ortopedyczna, którą kupiliśmy w sklepie internetowym https://www.artdeco.sklep.pl/k262,laski ... dzkie.html. Dzięki niej dużo łatwiej mu chodzić, dlatego jest bardzo zadowolony.
KaśkaM

Re: Emerytura

Post autor: KaśkaM »

Nie czarujmy się emerytura jaką oferuje nam ZUS za lata pracy nie jest najwyższa, dlatego jeszcze będą pracownikiem trzeba myśleć o tym z czego będziemy pokrywać wydatki na starość.Jedną z opcji jest PPK. Co to jest PPK ?PPK to Pracownicze Plany Kapitałowe. Program ten ma dawać pracownikom możliwość dobrowolnego oszczędzania na dodatkową emeryturę i jest obowiązkowy dla pracodawców. To tak w skrócie.
Władka

Re: Emerytura

Post autor: Władka »

Faktycznie ppk to jest dobra forma oszczędzania pieniędzy, musimy pamiętać o tym ze dzięki temu, możemy mieć więcej pieniędzy na emeryturze. Zresztą jak widzimy jest to opłacalne http://rogala.pl/ponad-150-zysku-w-ppk- ... iesiacach/ wiele osób żałuje że sie wypisali na samym początku.
Wiśnie

Re: Emerytura

Post autor: Wiśnie »

Jesteście po 40stce i zastanawiacie się jak oszczędzać na emeryturę? Nic prostrzego. Wystarczy jakiś procent waszego miesięcznego wynagrodzenia przelać na inne, osobne konto i być w tym systematycznym. Po 10 latach będziecie mieć już ładną sumę, która na pewno do emerytury się jeszcze zwiększy.
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Emerytura

Post autor: Tadek99 »

W dobie pandemii i kwarantanny bardzo ważne jest aby dbać o starsze osoby w naszych rodzinach i otoczeniu. Możecie wiele przydatnych artykułów poczytać na stronce internetowej zycieseniora pod linkiem https://zycieseniora.com, polecam wam tam zajrzeć
Awatar użytkownika
fasadka
Posty: 166
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:47

Re: Emerytura

Post autor: fasadka »

Skoro jesteśmy przy tym temacie to polecam poczytać sobie jak obliczyć emeryturę , by wiedzieć ile dostaniemy na stare lata. Generalnie uważam, że jeśli nie będziemy sami odkładać pieniędzy i ich inwestować, to dużo tej emerytury mieć nie będziemy. Dlatego warto pomyśleć o swojej przyszłości
wróżka

Re: Emerytura

Post autor: wróżka »

Wiecie co, jeśli chodzi o inwestowanie, to warto również zastanowić się jak odpowiednio zabezpieczyć swoją starość. Ostatnio zainteresowało mnie co to jest indywidualne konto emerytalne i na stronie generali-investments.pl udało mi się znaleźć na temat wiele ciekawych informacji. Polecam wam tam zerknąć, a może i wam uda się tam czegoś interesującego dowiedzieć.
Danką

Re: Emerytura

Post autor: Danką »

Każdemu emerytowi, temu świeżo upieczonemu i temu już z zaawansowanym stażem polecam artykuły na stronie https://zycieseniora.com . Jest tam mnóstwo cennych i sprawdzonych informacji oraz porad ekspertów dotyczących życia codziennego każdego seniora.
ODPOWIEDZ