Jak chronić się przed kleszczami ?

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Łania29

Jak chronić się przed kleszczami ?

Post autor: Łania29 »

Kleszcze zaczynają swoją aktywność wraz z nastaniem dodatnich temperatur. Czy to oznacza ,że jesli nas ugryzie kleszcz to będziemy mieć boreliozę? Absolutnie nie, twierdzi się bowiem ,że około 30 % kleszczy jest nosicielami bakterii odpowiedzialnej za boreliozę. Czy chcemy więc ryzykować swoje zdrowie licząc na to ,że ukąsił nas kleszcz nie zarażony ?Myślę ,że nie. Zresztą poczytajcie sobie - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 ,to najważniejsze informacje na temat związany z boreliozą i ukąszeniami przez te pajęczaki.
Miśka1

Re: Jak chronić się przed kleszczami ?

Post autor: Miśka1 »

Jak co roku, na wiosnę zaczyna się sezon na kleszcze, które przenoszą groźne choroby. Niestety, coraz częściej będziemy musieli po powrocie do domu oglądać swoje ciała w poszukiwaniu niechcianych gości. Dlaczego ich ukąszenia są niebezpieczne, jak radzić sobie w przypadku odnalezienia na skórze tego małego pajęczaka i o badaniach, które niedługo po ukąszeniu mogą wykluczyć m.in boreliozę, zapraszam do lektury - https://ofio.pl/katalog-firm/85179/jaki ... -kleszcza/ .Kwintesencja wiedzy na tak ważny dla naszego zdrowia temat.
RomualTĘMP

Re: Jak chronić się przed kleszczami ?

Post autor: RomualTĘMP »

To jest bardzo poważna sprawa, bo kleszcze przenoszą bardzo przeróżne, groźne choroby. Ogólnie wydaje mi się, że najlepszym sposobem będzie korzystanie z takiego specjalnego spreyu na kleszcze i inne owady. Nie jest to tanie, ale na pewno pomoże nam się to ochronić przed tym.
aguśka88

Re: Jak chronić się przed kleszczami ?

Post autor: aguśka88 »

Witam,zalezy mi na tym,by znalezc odpowiednia ochrone przed kleszczami. Co sądzicie o tym,by kupic cos w aptece? Jakie srodki są skuteczne? https://www.aptekagemini.pl/poradnik/dz ... la-dzieci/ Co sądzicie? Jaki skład powinny miec takie srodki?
ODPOWIEDZ