Jaka szkoła

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
AmberO
Posty: 74
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:16

Jaka szkoła

Post autor: AmberO »

Jaką szkołę wybrać po liceum? Jesteście w stanie mi coś doradzić. Chciałbym uzyskać jakiś zawód i skutecznie i konkretnie zacząć zarabiać. Nie wiem, może coś z tego zakresu https://asedukacja.pl ? Znacie się na tym i polecicie mi coś? Szkół jest teraz naprawdę wiele, dlatego wybór nie jest taki prosty.
Jestem na kompletnym chemicznym, fizycznym i emocjonalnym haju.
Awatar użytkownika
domi.nika
Posty: 32
Rejestracja: 09 lip 2019, 10:03

Re: Jaka szkoła

Post autor: domi.nika »

Polecam ciekawy artykuł o rekrutacji do szkoły muzycznej https://www.bluescity.pl/jak-sie-dostac ... muzycznej/
Awatar użytkownika
thirist
Posty: 5
Rejestracja: 02 sie 2019, 15:16

Re: Jaka szkoła

Post autor: thirist »

Właśnie czegoś takiego szukałem. Super, dziękuję Ci za ten odnośnik.
Samotnym jest się tylko wtedy, gdy ma się na to czas.
Awatar użytkownika
Elonor
Posty: 94
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:10

Re: Jaka szkoła

Post autor: Elonor »

Moja córka długo zwlekała zw wyborem szkoły średniej i teraz z kolei na ostatnią chwilę będzie zamawiać podręczniki. Chciałabym jej pomóc, bo tego roztargnienia to jej chyba nie oduczę i zamówić wszystkie potrzebne książki na Ceneo https://www.ceneo.pl/Podreczniki_szkolne . Czy wśród Was są osoby, które kupują podręczniki przez internet? Mam nadzieję, że zdążą przyjść przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Awatar użytkownika
kilimangaro
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2019, 20:11

Re: Jaka szkoła

Post autor: kilimangaro »

A jak u Was wygląda kwestia podręczników? U nas księgarnia podręczniki szkolne oferuje w takich cenach, że wszyscy wolą zamawiać przez internet. Z tego co widziałem, to większość zamawiała na https://livro.pl/podreczniki-szkolne.
Awatar użytkownika
mikksenia
Posty: 459
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:48

Re: Jaka szkoła

Post autor: mikksenia »

Szkoła która stawia na technologię, pragnie się rozwijać i korzysta z najlepszych dostępnych materiałów. To szkoła, która przyniesie sukces i zapewni bezpieczeństwo. Tablice https://www.tableo.eu/ to także bardzo ważna kwestia, więc warto aby taka placówka posiadała te z najlepszej firmy, z najlepszych produktów.
Awatar użytkownika
melanina
Posty: 500
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:09

Re: Jaka szkoła

Post autor: melanina »

Dużo na ten ten temat jest napisane w tym artykule http://www.mocpotencji.pl/kto-moze-a-kt ... c-kamagry/
Awatar użytkownika
rakham
Posty: 228
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:29

Re: Jaka szkoła

Post autor: rakham »

Teraz jest czas promocji bo wiadomo że przed świętami zawsze i przy okazji tematu szkoły to polecam zerknijcie w wolnej chwili tutaj https://ogis.pl/o/ogloszenia/15634-artykuly-szkolne znajdziecie dla swoich dzieci artykuły szkolne w promocyjnych cenach. Wiem, że to nie jest dobre jako główny prezent, ale nowe piórniki, mazaki, plecaki i tak dalej to świetny dodatek do prezentu dla dziecka nie sądzicie?
Awatar użytkownika
kasia30
Posty: 49
Rejestracja: 08 paź 2019, 5:53

Re: Jaka szkoła

Post autor: kasia30 »

Moje dziecko chce być w przyszłości stolarzem . Aby przygotować się do tego zawodu zamówiłam mu z księgarni książkę " Stolarstwo część 1 Technologia " w tym sklepie tutaj https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/wsip . Zawiera podstawowe wiadomości dotyczące drewna, jego budowy, właściwości, gatunków i wad oraz produkcji półfabrykatów z drewna i tworzyw drzewnych.
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Jaka szkoła

Post autor: Tadek99 »

Jestem już od kilku lat nauczycielką informatyki w szkole podstawowej i warto jest jako rodzic na zebraniu lub jako nauczyciel na spotkaniu poruszyć temat o antywirusach dla szkół. Możecie o nich poczytać na stronie internetowej https://marken.com.pl/produkty/antywirus-dla-szkol/
Awatar użytkownika
zosia
Posty: 78
Rejestracja: 14 sty 2019, 11:37

Re: Jaka szkoła

Post autor: zosia »

Problem ze szkołą ma wielu rodziców i wiele dzieci. Jednak nie są oni tak całkiem sami, bo na stronie https://www.nowaera.pl/dlarodzica można się wiele rzeczy dowiedzieć. Są tam porady dotyczące nauki, zajęć pozaszkolnych, podręczników i innych pomocy dydaktycznych. Warto jest się z nią lepiej zapoznać.
Awatar użytkownika
wino1233
Posty: 70
Rejestracja: 11 sie 2019, 12:10

Re: Jaka szkoła

Post autor: wino1233 »

W przypadku wyboru liceum w Warszawie bardzo polecana jest ta placówka - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, poziom nauki jest tam wysoki. Szkoła jest wstanie dobrze przygotować ucznia do egzaminu dojrzałości, niestety wyniki matur w tym roku były fatalne. Jeśli więc zależy nam na przyszłości dziecka a ono same jest ambitne, nie ma lepszej szkoły - zdecydowanie warto je tam posłać.
Awatar użytkownika
ninka1
Posty: 18
Rejestracja: 17 paź 2019, 11:24

Re: Jaka szkoła

Post autor: ninka1 »

Teraz w dużych miastach jest sporo prywatnych szkół takich jak Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie. Tutaj dziecko ma zapewnione wszystko, co niezbędne do nauki. Dzięki temu robi postępy. Fajnie, że tutaj dziecko uczy się w małej klasie.
Awatar użytkownika
ziolka
Posty: 333
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:00

Re: Jaka szkoła

Post autor: ziolka »

Wybór szkoły to kwestia indywidualna. Warto popytać rodziców starszych dzieci, znajomych itd - na pewno wam coś doardzą. Ja od siebie natomiast polecam zainteresować się dodatkowymi pakietami ubezpieczeń. Osobiście uważam, że ubezpieczenie NNW szkolne jest rzeczą, w którą jak najbardziej warto zainwestować. Zerknicje sobie chociażby na stronę https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka gdzie znajdziecie więcej informacji na ten temat.
Awatar użytkownika
Kliksert
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:28

Re: Jaka szkoła

Post autor: Kliksert »

wybrać to czym się interesujesz.
-
Prawnik, Notariusz, Księgowy Warszawa
błagamwas

Re: Jaka szkoła

Post autor: błagamwas »

ninka1 pisze: ↑31 sie 2020, 19:50 Teraz w dużych miastach jest sporo prywatnych szkół takich jak Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie. Tutaj dziecko ma zapewnione wszystko, co niezbędne do nauki. Dzięki temu robi postępy. Fajnie, że tutaj dziecko uczy się w małej klasie.
Zgadza się ta szkoła to będzie chyba najlepszy wybór, mam znajomych którzy posyłają tam dzieci i każdy jest bardzo zadowolony z poziomu nauki i kontaktu z nauczycielami. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie jest też bardzo dobrze położona, nie ma problemu z dojazdem, warto wybrać się na drzwi otwarte i zobaczyć to na własne oczy.
źlemiztym

Re: Jaka szkoła

Post autor: źlemiztym »

wino1233 pisze: ↑16 sie 2020, 22:16 W przypadku wyboru liceum w Warszawie bardzo polecana jest ta placówka - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, poziom nauki jest tam wysoki. Szkoła jest wstanie dobrze przygotować ucznia do egzaminu dojrzałości, niestety wyniki matur w tym roku były fatalne. Jeśli więc zależy nam na przyszłości dziecka a ono same jest ambitne, nie ma lepszej szkoły - zdecydowanie warto je tam posłać.
To bardzo dobre liceum, również myślę że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha to zdecydowanie najlepszy wybór w Warszawie. Szkoła w takim wydaniu to dużo lepsze szanse na lepsze studnia, to bardzo ważny etap w nauce każdego, szkoła dobrze przygotuje również do matury - najważniejszego egzaminu w życiu i pierwszego tak poważnego.
Awatar użytkownika
Kateerina
Posty: 108
Rejestracja: 18 maja 2020, 19:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaka szkoła

Post autor: Kateerina »

Szkół prywatnych https://spradziki.edu.pl/plan-pracy/ teraz także jest bardzo dużo. Trzeba sprawdzić placówki w okolicy.
Kraków litfashion.pl
Bella
Posty: 440
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:26

Re: Jaka szkoła

Post autor: Bella »

A skoro już mowa o wyborze szkoły, to jaka szkoła jest Waszym zdaniem najlepsza jeśli chodzi o naukę języków obcych, a dokładniej języka duńskiego? Widziałam na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online, że takie kursy oferuje na przykład Szkoła Językowa ProfiLingua. Jak sądzicie, warto się tam zapisać?
kłamczuszek

Re: Jaka szkoła

Post autor: kłamczuszek »

Najważniejsze jest to, aby szkoła dobrze uczyła. A tutaj nie tylko potrzebni są profesjonalni nauczyciele, ale i również podręczniki. Z tego co zauważyłam, co raz częściej nauczyciele decydują się na podręczniki z wydawnictwa nowa era https://www.nowaera.pl/strona-glowna/re ... odstawowej . Muszę przyznać, że są dobrze opracowane.
Łukkasz

Re: Jaka szkoła

Post autor: Łukkasz »

Jakbyście szukali w Warszawie dobrego liceum dla dorosłych i szkoły policealnej to mogę wam doradzić Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 na Noakowskiego https://cku1.edu.pl/liceum-ogolnoksztalcace/ Mają tam wysoki poziom nauczania i fajną kadrę, jest dużo pomocy - pedagoga, psychologa i doradcy zawodowego czy dodatkowe bezpłatne konsultacje dla osób mających problemy w nauce.
CZORNETÓWSKI

Re: Jaka szkoła

Post autor: CZORNETÓWSKI »

Ja chodziłem do tej przypisanej z rejonu.
inuśka91

Re: Jaka szkoła

Post autor: inuśka91 »

A nie myśleliście o szkole prywatnej? Zobaczcie ofertę szkoły Te Vizja. Jest to szkoła podstawowa oraz średnia. Program nauczania jest tam wysoki. My chcemy posłac tam dzieci ze względu na świetną kadrę nauczycielską i nacisk na język angielski.
JASTRZĄB

Re: Jaka szkoła

Post autor: JASTRZĄB »

Dużo osób teraz decyduje się na szkołę prywatną. Ja raczej bym nie dokonał takiego wyboru, no bo po co płacić tyle pieniędzy jak jest publiczna?
gabryś002

Re: Jaka szkoła

Post autor: gabryś002 »

Popularne są też teraz szkoły dla dorosłych, które pozwalają na to, aby zbierać dodatkową wiedzę. Świetną szkołą jest https://www.viessmann.ovh/ Dzięki tym kursom możesz zyskać tytuł technika chłodnictwa i klimatyzacji. Warto trafiać w przydatne zawody.
Awatar użytkownika
mikksenia
Posty: 459
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:48

Re: Jaka szkoła

Post autor: mikksenia »

Warto także zastanowić się nad kwestią dopasowania i znalezienia najlepszych zeszytów, dopasowanych do konkretnych oczekiwań. W z zdecydowanym obszarze znaczącym jest dobranie ich do nauki dziecka. Polecam zatem zapoznać się z https://papierowo.pl/blog/jakie-zeszyty-szkolne-najlepiej-wybrac gdzie znajdziesz wszelkie cenne wskazówki i cenne porady co do tego tematu.
Łukasz12

Re: Jaka szkoła

Post autor: Łukasz12 »

Po ósmej klasie, uczniowie oraz rodzicie, mają problem z tym, jak obliczyć punktację potrzebną, do tego, by dostać się do wybranego liceum. W tym artykule https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... zac-punkty, znajdziecie informacje, jak obliczać taką punktację i na co zwracać uwagę. Polecam zapoznać się z tym artykułem.
Martuś

Re: Jaka szkoła

Post autor: Martuś »

Fundusze dla edukacji dziś, gdy wiele szkół cierpi na niedobory finansowe, są szczególnie ważne. Odpowiedzią na te palące potrzeby współczesnej szkoły jest działalność prowadzona przez różnorodne organizacje i fundacje, w tym między innymi oferowane przez nie granty na projekty edukacyjne. Między innymi przez https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja
Sasić

Re: Jaka szkoła

Post autor: Sasić »

Każda szkoła podstawowa, która ma indywidualny tok nauczania, powinna mieć opracowany program na bardzo różnym poziomie. Na pewno warto stosować porównania owych programów tak, aby znajdywać te różnice, które pomogą w rozwoju takiego ucznia. Program, to podstawa, coś, co jest niezwykle istotne w danej sytuacji.
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Jaka szkoła

Post autor: Tadek99 »

Witam,jaka szkole w trojmiescie warto wybrac? Zastanawiam się nad tym,by zainwestowac w dobrej jakosci wykszatlcenie? CHcę zacząć się szkolic w wymarzonym przeze mnie kierunku. https://www.ssw-sopot.pl/ CO o tym sądzcie? Z chęcią poznam wasze opinie na temat tej szkoły,pozdrawiam.
ODPOWIEDZ