klimatyzacja

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
fatma1966
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2021, 11:57

klimatyzacja

Post autor: fatma1966 »

Bardzo bym chciała mieć w mieszkaniu klimatyzację, ale czy klimatyzacja w bloku jest w ogóle możliwa? Czy muszę mieć zgodę administracji na zamontowanie takiej instalacji? Czy nie muszę pytać nikogo o zgodę? Czy ktoś z Was ma taką klimatyzację w bloku? Jak to załatwiliście i czy taka instalacja sprawdza się w mieszkaniu? Doradzicie mi coś? Będę zobowiązana.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 60
Rejestracja: 13 mar 2019, 17:41

Re: klimatyzacja

Post autor: kasiunia »

Z reguły jest tak ,że kiedy mamy bardzo duże upały chcemy schłodzić pomieszczenie, w którym akurat przebywamy a nie cały dom. To bardzo ekonomiczne ale czy jest możliwe do zrealizowania? Zdecydowanie tak - do takich zadań bardzo dobra jest przenośna klimatyzacja noxa .To urządzenie schładzające powietrze tam gdzie go postawimy. Taka przenośna klimatyzacja to bardzo proktyczne rozwiązanie, sama widziałam jak dość często stosowane jest w niedużych sklepikach.
Awatar użytkownika
hellomyfriend
Posty: 247
Rejestracja: 17 wrz 2019, 14:59

Re: klimatyzacja

Post autor: hellomyfriend »

Jeśli chodzi o klimatyzatory ścienne czy przenośne, to moim zdaniem bardzo ciekawą ofertę posiada ta firma: https://www.noxa.pl/klimatyzacja-scienna/. Moim zdaniem warto zaznajomić się z ich ofertą produktową, gdzie nzajdziecie sporo ciekawych produktów w bardzo dobrych cenach.
axelios

Re: klimatyzacja

Post autor: axelios »

W niektórych miejscach niestety wymagana jest zgoda, jeżeli chcesz założyć klimatyzację ścienną. Szczególnie jeśli instalacja wpływa na wygląd zewnętrzny budynku lub wymaga ingerencji w strukturę budynku, konieczna jest zgoda administracji nieruchomości. Czasem wymagana jest nawet zgoda sąsiadów. Firma SIB będzie w stanie doradzić Ci w tym temacie. https://ogrzewaniesib.pl/klimatyzacja/
Awatar użytkownika
editoillet
Posty: 223
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:17

Re: klimatyzacja

Post autor: editoillet »

Od jakiegoś czasu mam spore kłopoty z klimatyzatorem w moim mieszkaniu i zastanawiam się nad koniecznością wezwania serwisu. W sieci natknąłem się na wiele pozytywnych opinii o tym serwisie: https://aircon.pl/serwis. Czy korzystaliście już z ich usług? Interesuje mnie także orientacyjny koszt wyceny uszkodzeń i ewentualnej naprawy.
Andrzej28

Re: klimatyzacja

Post autor: Andrzej28 »

Kluczową sprawą w branży HVAC jest certyfikat f gazy. Certyfikat F-Gazy stanowi kluczowy dokument potwierdzający zgodność urządzenia z restrykcyjnymi normami dotyczącymi substancji chłodniczych. Posiadanie tego certyfikatu jest nie tylko ważne z perspektywy legalności, ale także gwarantuje, że klimatyzator czy chłodziarka spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, co jest istotne dla ochrony zdrowia użytkowników i środowiska.
bombek

Re: klimatyzacja

Post autor: bombek »

Osobiście miałem wątpliwości dotyczące wyboru firmy do instalacji klimatyzacji. Znajomy polecił mi przeanalizowanie oferty od https://www.climapolska.com.pl/klimatyz ... -z-winami/ . Kilka propozycji z ich strony bardzo mi się spodobało. Jeśli mieliście z nimi wcześniej do czynienia, proszę o podzielenie się waszymi doświadczeniami.
ODPOWIEDZ