Nauka języków

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
kilimangaro
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2019, 20:11

Nauka języków

Post autor: kilimangaro »

Wiecie może, w jaki sposób można szybko nauczyć się języka angielskiego? Nie ukrywam, że książki do nauki angielskiego nie są drogie, w szczególności, że sporo jest ciekawego na https://livro.pl/ksiazki/nauka-jezykow/ ... kiego.html. Które z nich więc warto zakupić? Bo naprawdę nie mam za dużego pojęcia, ale myślę, że ktoś z Was będzie miał szersze pojęcie.
Bella
Posty: 440
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:26

Re: Nauka języków

Post autor: Bella »

W dzisiejszych czasach bez znajomości języka angielskiego ani rusz, więc rzeczywiście warto się go uczyć. Najlepiej według mnie byłoby zapisać się na jakiś profesjonalny kurs językowy. Na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-dla-doroslych możecie zapoznać się z ofertą takich kursów organizowanych przez szkołę językową SPEAK-UP. Sądzę, że warto wziąć w nich udział, bo to szkoła z wieloletnim doświadczeniem, posiadająca mnóstwo zadowolonych uczniów.
Awatar użytkownika
osiolek
Posty: 19
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:55

Re: Nauka języków

Post autor: osiolek »

Nauka języków w dzisiejszych czasach jest bardzo istotna. W dobie takich możliwości i rozwijających się połączeń lotniczych. Widziałam ostatnio ofertę Szkoły Europejskiej w Łodzi https://szkolaeuropejska.pl/ , gdzie prowadzone są zajęcia w szkole podstawowej i liceum w obu językach. Dobry start w przyszłość.
Awatar użytkownika
editoillet
Posty: 224
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:17

Re: Nauka języków

Post autor: editoillet »

Myślę, ze oprócz nauki języków, z książek można dowiedzieć się wielu interesujących informacji, które potem pomogą nam rozwiązywać problemy w prawdziwym życiu. Ostatnio przeczytałam " Miłość. Ścieżki do wolności" : https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/mil ... zka-maciag I przyznam szczerze, że bardzo mi się spodobała. Jest mądrze napisana i zawiera wiele cennych wskazówek, aby nie popełniać tych samych błędów co autorka.
Awatar użytkownika
MarioPP
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2019, 19:03

Re: Nauka języków

Post autor: MarioPP »

Tak, w dzisiejszych czasach język to podstawa. Dlatego ja żeby się podszkolić zapisałem się na kurs do tutlo. Lekcje odbywam online i sam decyduję o której godzinie- więc to bardzo wygodna nauka.
Awatar użytkownika
mikksenia
Posty: 459
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:48

Re: Nauka języków

Post autor: mikksenia »

Obecnie, jeden język to za mało. Warto postawić więc na naukę innych. Na przykład - niemieckiego. To naprawdę solidna dawka wiedzy, którą możesz wykorzystać np. w pracy. Nauczysz się go dzięki https://niemiecki-koscierzyna.info/strona-główna/ gdzie prowadzone są korepetycje, ogólna nauka, a także tłumaczenia ;)
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 136
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:24

Re: Nauka języków

Post autor: Mikka »

Myślę, że przede wszystkim najwięcej możemy wynieść ze szkoły. Dlatego tam powinniśmy poświęcić czasu na naukę. Można zakupić też świetne podręczniki z różnych dziedzin na stronie www.nowaera.pl i jeszcze bardziej się dokształcić angielskiego, czy innego przedmiotu.
Awatar użytkownika
Olkka
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2019, 16:03

Re: Nauka języków

Post autor: Olkka »

Ja od jakiegoś czasu powtarzam swój angielski z tutlo. Zawsze miałam problem z rozmową więc głównie na tym sie skupiam. A dzięki indywidualnym lekcjom online mam możliwość przepracowania problemu;)
Awatar użytkownika
Belzubi
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:09

Re: Nauka języków

Post autor: Belzubi »

Pewnie, że wiem i z chęcią polecę Ci doskonałą szkołę Angielska Wioska https://angloville.pl/ , w której już po 70 godzinach pozbędziesz się wszelkich blokad. Ja myślałam, że nigdy nie zacznę mówić po angielsku. Postanowiłam jednak „rzucić się na głęboką wodę” i uczestniczyć w ich rewelacyjnym programie. Bez książek i bez kontaktu z ojczystą mową. Wyłącznie w towarzystwie Native Speakerów. Efektywność murowana :)
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Nauka języków

Post autor: Tadek99 »

Witam,obecnie poszukuje pracy jako lektor jezyka angielskiego. Niestety,z ostatniej swojej prayc bylem zmuszony zrezygnowac z tego wzgledu,ze nie odpowiadaly mi moje relacje z szefem oraz brak mozliwosci awansu.Co sądzici eo szukaniu pracy przez agencje https://grupaprogres.pl/agencja-pracy-g ... lkopolski/ ? Prosze o opinie.
Awatar użytkownika
emki920
Posty: 372
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:07

Re: Nauka języków

Post autor: emki920 »

Wiele osób mówi o tym, że najlepiej użyć się języków obcych poprzez tłumaczenia, do tego służą różnego rodzaju systemy i możliwości. Sprawdźcie sobie koniecznie stronę http://peersde.com/automated-translatio ... ms/bnh_eta Tam znajdziecie propozycje właśnie tych systemów.
Awatar użytkownika
roberto
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:37

Re: Nauka języków

Post autor: roberto »

ja uczyłem się długo sam, lub na jakichś wieczorowych kursach, ale dopiero jak wyjechałem na 6 dni na obóz z Angloville zacząłem mówić, zawsze się stresowałem, ale tam nabrałem pewności siebie w rozmowie z native speakerami, co naprawdę dużo zmieniło
Awatar użytkownika
MartynkaLok
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2019, 17:26

Re: Nauka języków

Post autor: MartynkaLok »

Koniecznie zobacz takie rozwiązanie - https://pracowniaterminalowa.pl/produkt/27-pracownia-jezykowa. Znacząco ułatwia naukę języków i jak znajdziesz szkołę, która coś takiego oferuje to na pewno Ci się to zwróci.
Awatar użytkownika
Lasder
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2019, 12:14

Re: Nauka języków

Post autor: Lasder »

Jestem pewien, że samodzielnie nauczyć się języka angielskiego jest prawie niemożliwe. Próbowałem czytać różną literaturę, podręczniki, uczestniczyłem w kursach internetowych — nie było to bardzo skutecznym. Dopóki nie zwróciłem się do profesjonalistów z prośbą o pomoc na https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-angielski/ i dopóki nie znaleźli dla mnie naprawdę doświadczonego nauczyciela, mój poziom języka był niski. Nauka powinna być prowadzona przez nauczyciela, który umie dobrze wytłumaczyć materiał i jest w stanie znaleźć indywidualne podejście do ucznia.
Awatar użytkownika
margolcia
Posty: 63
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:09

Re: Nauka języków

Post autor: margolcia »

Bardzo duże grono osób może samemu w domu nauczyć się języka angielskiego ale czy tak dokładnie się nauczymy?tego pewna bym nie była. W końcu wymowa i gramatyka nie jest taka prosta. Wiem, bo jakiś czas sama próbowałam się uczyć w domu ale z mizernym skutkiem. Dlatego zapisałam się do szkoły Moose https://www.moose.pl/oddzial/oddzial-w- ... intensywne która to cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród kursantów
Awatar użytkownika
JoannaLuk
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2020, 15:34

Re: Nauka języków

Post autor: JoannaLuk »

Tak naprawdę sprawdziłam dużo informacji danego typu, ponieważ też byłam ciekawa i dowiedziałam się, że niema jednej formuły dla wszystkich. Niestety.
Ktoś poleca różne filmiki, komuś pasuje czytanie księżek, uczenie się słów metodą Kallana i obejżenie seriali w języku którego się uczy. Myślę, że prawda gdzieś po środku. Na przykład sobie po prostu znalazłam korepetytora na Buki.org.pl i określiłam czego chcę - z poziomu A1 udało się za 3 mies. już dogadywać się z native spekerem i oczywiście szkolena - znalazłam dobre za poleceniem tej strony https://wspanialakobieta.pl/forum/rodzi ... 1-s20.html
Awatar użytkownika
JoannaLuk
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2020, 15:34

Re: Nauka języków

Post autor: JoannaLuk »

Korepetytor wyjaśniał nam, że angielski dbrze idzie ludziom, którzy potrafią zrozumieć matematykę. Uważam, że miał rację i z tego powodu polecam http://moje-gniezno.pl/artykuly/czytaj/ ... tytor.html
Awatar użytkownika
sonosal
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2020, 17:39

Re: Nauka języków

Post autor: sonosal »

Angielski jest językiem międzynarodowym. Wiele firm w Polsce wymaga od pracowników
Awatar użytkownika
erlich0
Posty: 53
Rejestracja: 25 lut 2020, 11:14

Re: Nauka języków

Post autor: erlich0 »

W nauce ortografii i gramatyki języka polskiego najlepiej sprawdzają się dyktanda. Często robię takie ćwiczenia językowe moim dzieciom i zauważyłem, że przekładają się na coraz lepsze oceny w szkole.
Awatar użytkownika
mikksenia
Posty: 459
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:48

Re: Nauka języków

Post autor: mikksenia »

Nauka języków wymaga wielopoziomowego zainteresowania tematem. To nie tylko regularność, ale także wybór odpowiednich miejsc, a także książek, które pomogą w tym procesie. Jeśli ma on odbywać się na zasadzie pracy z konkretnymi informacjami i przygotowywać do konkretnych działań, polecam zajrzeć na https://sklep.nowaera.pl/ gdzie znajdziesz świetne, np. karty pracy czy ćwiczeniówki, zachęcające do działania.
Awatar użytkownika
hellomyfriend
Posty: 252
Rejestracja: 17 wrz 2019, 14:59

Re: Nauka języków

Post autor: hellomyfriend »

Ja na początku chodziłam na zajęcia grupowe ale ponieważ nie przynosiły one efektu to zdecydowałam się na lekcje z indywidualny korepetytorem i dopiero on mnie nauczyła angielskiego. Wybrałam to miejsce http://www.szkolajezykowa-opole.pl/ i nie żałuję swojej decyzji.
FRĄTKOWSKI

Re: Nauka języków

Post autor: FRĄTKOWSKI »

Ja akurat nigdy nie miałem żadnych problemów z nauką języków obcych. Obecnie mówię w czterech językach i to biegle. Myślę, że najlepiej znaleźć sobie jakąś sprawdzoną metodę naukę takich języków :)

___
https://helphero.pl/
Radśon

Re: Nauka języków

Post autor: Radśon »

Zgadzam się z koniecznością znajomości języka angielskiego oraz z tym że konieczne jest podtrzymanie zainteresowania nauką języków. Tylko w tym przypadku osoba będzie chciała iść dalej i ciągle się rozwijać. Dla mnie osobiście nauka języka niemieckiego była bardzo ważnym momentem. W przyszłości myślę o wyjeździe do pracy do Niemiec i może przeprowadzenia się tam na zawsze. Dlatego w zeszłym roku zacząłem szukać korepetytora na serwisie Buki, o którym usłyszałam od znajomych - https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/ . Mają naprawdę ogromny wybór nauczycieli.
weisł

Re: Nauka języków

Post autor: weisł »

Sama miałam problem z językami, przede wszystkim z angielskim. Był w szkole, całkiem dobrze mi szedł, ale w firmie jak przyszło co do czego, to nie umiałam się porozumieć z naszymi klientami. Dlatego poszłam na kurs, skorzystałam z usług szkoły językowej LING Partner z Wrocławia, która w swojej ofercie właśnie takie dobrze przygotowane kursy https://www.lingpartner.pl/oferta/kursy ... gielskiego. To rzetelna szkoła, z nimi w dobrej cenie, nauczyłam się wysławiać i porozumiewać w tym języku, polecam.
Awatar użytkownika
erlich0
Posty: 53
Rejestracja: 25 lut 2020, 11:14

Re: Nauka języków

Post autor: erlich0 »

Nauka jeżyka angielskiego na pewno będzie bardziej efektywna z pomocą indywidualnych lekcji. jeżeli nie wiecie gdzie znaleźć pomoc dobrego korepetytora zajrzyjcie na stronę https://www.jasne.online/. Ja znalazłem tam ogłoszenie świetnego nauczyciela.
mczayś

Re: Nauka języków

Post autor: mczayś »

Może ktoś szuka na Ochocie? Bo wiem, że wielu rodzicom zależy na tym, aby dziecko realizowało odpowiedni program nauki języka angielskiego, dlatego można wybrać szkołę Te Vizja, która kładzie duży nacisk na język angielski. Dzięki tej szkole Wasze dziecko bardzo szybko może zapoznać się ze wszystkim.
Juluś55

Re: Nauka języków

Post autor: Juluś55 »

Co myślicie na temat nauka angielskiego online? Czy ktoś z was nauczył się w ten sposób dobrze języka? Jakiś czas temu wyszukałam w Internecie szkołę Akcent Centrum Języków Obcych. Czy ktoś korzystał z usług tej szkoły? https://akcent-edu.pl/Kurs-jezyka-angie ... w-136.html
XxANDRZĘJxX

Re: Nauka języków

Post autor: XxANDRZĘJxX »

Teraz jest tyle różnych sposobów na naukę języka obcego, że zdecydowanie warto o tym pomyśleć. Ja sam próbuję się obecnie nauczyć języka francuskiego. Do łatwych nie należy, ale zdecydowanie jego znajomość może nam pomóc. Mam nadzieję, że może kiedyś zakręcę się w jakimś korpo.
mózak

Re: Nauka języków

Post autor: mózak »

Język angielski dla mojego dziecka był koniecznością. Do edukacji na tym szczeblu należy przykładać się już od najmłodszych lat. Sporo wsparcia i edukacji udzieliła szkoła https://bradburyschool.com/angielski-dla-dzieci/ , będąca bardzo solidną placówką. Zaczęliśmy od uczenia się podstaw, które moje dziecko przyswoiło bardzo gładko i bez problemu.
Awatar użytkownika
gratka
Posty: 244
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:51

Re: Nauka języków

Post autor: gratka »

Warto uczyć się języków niezależnie od wieku. Tylko najlepiej znaleźć taki sposób, który nie będzie nas zniechęcał do nauki, a wręcz przeciwnie. Ja znalazłam i to dzięki https://youtu.be/ZUcgi29S4QA jeśli chodzi o język angielski. Ten materiał trwa około 15 minut, a więcej człowiek się uczy i zapamiętuje, niż z takiej tradycyjnej lekcji w szkole językowej. To jest właśnie idealny sposób żeby się efektywnie uczyć angielskiego.
małgorzata10

Re: Nauka języków

Post autor: małgorzata10 »

Możesz też skorzystać z kursów dostępnych przez Skype. Na stronie https://edoo.pl/przygotowanie-do-egzaminu-fce/ znajdziesz wszystkie informacje na ten temat. Są to też właśnie kursy przygotowujące do egzaminów językowych - takich jak FCE. Warto pomyśleć o tym poważnie.
Awatar użytkownika
mikksenia
Posty: 459
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:48

Re: Nauka języków

Post autor: mikksenia »

Nie wiem jak wy, ale dla mnie język angielski jest ważny. Niedawno jednak zdałam sobie sprawę, że mocno wyszłam z wprawy. Postanowiłam zainwestować w jakiś dobry kurs językowy. Skorzystałam z oferty https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online i jak na razie jestem zadowolona. Nauka idzie płynnie i bezproblemowo, a nawet sprawia mi dużo frajdy! Polecam każdemu.
Graźka

Re: Nauka języków

Post autor: Graźka »

mikksenia pisze: ↑28 maja 2021, 0:07 Nie wiem jak wy, ale dla mnie język angielski jest ważny. Niedawno jednak zdałam sobie sprawę, że mocno wyszłam z wprawy. Postanowiłam zainwestować w jakiś dobry kurs językowy. Skorzystałam z oferty https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online i jak na razie jestem zadowolona. Nauka idzie płynnie i bezproblemowo, a nawet sprawia mi dużo frajdy! Polecam każdemu.
Też się zapisałam na ten kurs co ty. Dzięki temu https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online/ umiem posługiwać się jeżykiem angielskim w rozmowie, nie boję się że się pomylę czuję się w rozmowie o wiele swobodniej. Ten kurs naprawdę bardzo mi się przydał nie tylko w pracy ale również w życiu.
Mała

Re: Nauka języków

Post autor: Mała »

Język angielki jest bardzo ważnym językiem, dlatego warto się jego uczyć. Język angielski można się uczyć w szkółce oraz online. Co lepsze ? Sami przeczytajcie https://4women.net.pl/forum/viewtopic.p ... 908#p45908 Są tutaj napisane wszystkie zalety nauki stacjonarnej oraz online.
Pat2

Re: Nauka języków

Post autor: Pat2 »

Do języków nigdy głowy nie miałem i teraz mam z nimi jeszcze większy problem. Ze względu na pracę, nie mam wyboru - muszę podszkolić swoje umiejętności. Macie dla mnie jakieś rady?
Koi63

Re: Nauka języków

Post autor: Koi63 »

Kurs angielskiego online oferowany przez firmę: https://www.facebook.com/SzybkaNaukaPro/?locale=pl_PL będzie super opcją na naukę angielskiego. Pierwsze 4 lekcje są za darmo, więc możesz sprawdzić czy Ci odpowiada. Dodatkowo warto mieć ich aplikację, która pomoże jeszcze lepiej opanować ten język.
ODPOWIEDZ