strzelby - sportowe?

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
Disastrousma
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2020, 12:41

strzelby - sportowe?

Post autor: Disastrousma »

Witajcie!
Powiedzcie mi, jak to możliwe, że do kategorii broni sportowych trafiła strzelba? Przecież na zawodach korzysta się z zupełnie innych rodzajów broni... no, tu ewentualnie strzelanie do rzutków chyba by pasowało. Ale na https://cyngiel.com.pl/sklep-z-bronia/s ... -sportowa/ były też rewolwery, pistolety maszynowe, a chyba nawet karabin automatyczny albo samopowtarzalny!!!
Co to ma wspólnego ze sportem?
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 87
Rejestracja: 15 wrz 2019, 20:17

Re: strzelby - sportowe?

Post autor: Przemekk »

Broń sportowa to nie tylko wiatrówki. Dlatego wcale mnie nie dziwi oferta sklepu, którą przeglądałeś. Sam na strzelnicy używam zresztą pneumatycznej- sportowej ale wymagającej już zezwolenia. Jeśli interesujesz się strzelectwem, przejrzyj też propozycje https://racegun.pl/ , sprzęt bardzo profesjonalny, wymagający odpowiedzialnego zakupu, ale naprawdę dobry, choć nie dla początkujących raczej.
niedźwiedź

Re: strzelby - sportowe?

Post autor: niedźwiedź »

Swoją drogą, to olimpijskie strzelectwo sportowe można by wzbogacić o parę interesujących konkurencji. Na przykład trafianie do celu po zmroku. Niech nawet zawodnicy korzystają z gadżetów w stylu https://lowca.pl/termowizory/pulsar - ale niech nie widzą dokładnego obrysu tarczy z polami punktowymi. Takie trafienie w środek "świecącego" celu może być znacznie trudniejsze, niż w sytuacji kiedy ma się wyraźnie narysowane wszystkie linie.
nataliaącka

Re: strzelby - sportowe?

Post autor: nataliaącka »

Mój narzeczony od jakiegoś czasu zaczął interesować się myślistwem. Sporo czyta, szuka informacji, rozgląda się za bronią i akcesoriami. Tak trafił do sklepu https://lowiec.com.pl/. Mają tu bardzo rozbudowany wybór, umiarkowane ceny, można też liczyć na profesjonalne doradztwo :)
bAtErKóWsKi

Re: strzelby - sportowe?

Post autor: bAtErKóWsKi »

Wydaje mi się, że na takie strzelby konieczne jest pozwolenie. Nawet jeżeli to jest strzelba wykorzystywana w celach sportowych to i tak bez licencji się nie obejdzie.
ODPOWIEDZ