Szukam przedszkola

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
majkaa

Szukam przedszkola

Post autor: majkaa »

Witam! Pilnie poszukuje przedszkola dla dziecka z autyzmem. Mały od września chodzi do przedszkola publicznego, ale widze, że zapisanie go do tej placówki było błędem. Strasznie się męczy w dużej grupie dzieci, nie nadąża za tym co mówi Pani i bardzo się stresuje. Dzieci nie chcą się z nim bawić.
lenkaa

Re: Szukam przedszkola

Post autor: lenkaa »

majkaa pisze: ↑26 paź 2021, 22:17 Witam! Pilnie poszukuje przedszkola dla dziecka z autyzmem. Mały od września chodzi do przedszkola publicznego, ale widze, że zapisanie go do tej placówki było błędem. Strasznie się męczy w dużej grupie dzieci, nie nadąża za tym co mówi Pani i bardzo się stresuje. Dzieci nie chcą się z nim bawić.
Niestety dzieci z autyzmem bardzo rzadko odnajdują się w szkołach publicznych. Za dużo bodźców, presja rówieśników i szybkie tempo realizacji programu nauczania. Nie myślałas o przedszkolu terapeutycznym Promitis? Słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii na temat tej placówki.
migotka

Re: Szukam przedszkola

Post autor: migotka »

Promitis ma bardzo dobre przedszkola terapeutyczne. Nasz syn chodzi do jednego z tych przedszkoli w Warszawie i bardzo sobie chwalimy tą placówkę. Dzieci mają tam świetna opieke, grupy są niewielkie, więc nauczyciel może poświęcić dzieciom maksimum uwagi. Terapię dzieci maja indywidualnie dobraną co jest moim zdaniem ogromnym plusem.
milka

Re: Szukam przedszkola

Post autor: milka »

Mnie zawsze przerażało to odrzucenie dzieci przez grupę ze względu na to, że są trochę "inne". Ja swoim zawsze tłumaczę, że należy szanowac każdego i nie można się wyśmiewać. Myślę, że podjęłaś słuszną decyzję. Też szukałabym nowego przedszkola dla swojego dziecka.
majkaa

Re: Szukam przedszkola

Post autor: majkaa »

milka pisze: ↑28 paź 2021, 16:21 Mnie zawsze przerażało to odrzucenie dzieci przez grupę ze względu na to, że są trochę "inne". Ja swoim zawsze tłumaczę, że należy szanowac każdego i nie można się wyśmiewać. Myślę, że podjęłaś słuszną decyzję. Też szukałabym nowego przedszkola dla swojego dziecka.
Dziękuję wam bardzo za wszystkie odpowiedzi. Będe sie kontaktowac z przedszkolem Promitis. Nawet nie wiedziałam, że jest taka placówka u nas w mieście.
ODPOWIEDZ