Uzależnienia terapia

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
ońka

Uzależnienia terapia

Post autor: ońka »

Terapia uzależnień - tak czy nie? Czy psychoterapią można wyleczyć uzależnienie, czy to głównie problem fizyczny i wystarczą farmaceutyki? Macie doświadczenia w tym temacie? Znacie kogoś uzależnionego, albo kogoś kto wygrał z uzależnieniem?
Józef432

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: Józef432 »

Nad czym się tu zastanawiać? Skoro czujecie, że takie rzeczy dzieją się w Waszej głowie, to koniecznie powinniście reagować. Wystarczy zajrzeć do https://psychomedic.online/ by umówić się do najlepszych specjalistów na zdalną poradę. Dzięki temu będziecie w stanie o wiele lepiej poradzić sobie z Waszymi problemami. Pomyślcie nad tym dobrze, bo chodzi w końcu o Wasze zdrowie.
Opiłka

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: Opiłka »

Jeżeli macie realne problemy z uzależnianiami, złym samopoczuciem, pojawiającymi się problemami w związku, czy relacjami w rodzinie to polecam postawić na pomoc która może wyprostować wiele spraw i wyjść na swoją prostą poprzez terapię ze specjalista. W Lublinie znajdziecie świetny gabinet https://www.smart-heart.pl/terapia-psychodynamiczna/ z którego pomocy również sam korzystałem jeśli chodzi o terapię dynamiczną. Opiera się o relację terapeutyczną, czyli silną, zaakceptowaną obustronnie więź między pacjentem a terapeutą ;)
Awatar użytkownika
Bajlanda
Posty: 28
Rejestracja: 20 maja 2020, 18:21

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: Bajlanda »

Pewnie, ze można wyleczyć uzależnienie ale terapie musi się odbyć w odpowiednim ośrodku. Ze swojej strony polecałabym Lewin. Znam osoby, które zdecydowały się na odwyk właśnie w tym miejscu i są zadowolone. Poza tym z udziałem i pomocą życzliwego personelu szybciej dochodzi się do siebie. To dobra droga do trzeźwości.
Igła

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: Igła »

ońka pisze: ↑29 sty 2021, 6:44 Terapia uzależnień - tak czy nie? Czy psychoterapią można wyleczyć uzależnienie, czy to głównie problem fizyczny i wystarczą farmaceutyki? Macie doświadczenia w tym temacie? Znacie kogoś uzależnionego, albo kogoś kto wygrał z uzależnieniem?
A moim zdaniem warto walczyć z nałogiem, a właściwie z chorobą i tak powinniśmy o tym mówić - każdym możliwym sposobem. Dlatego, jeśli wybrać ośrodek terapii uzależnień to taki, który będzie oferował nie tylko terapię, ale też odtrucie alkoholowe. Jak ośrodek https://www.alkoholizm.org.pl/uslugi/ Terapie Tu i Teraz, z Krakowa.
Awatar użytkownika
lanstron
Posty: 210
Rejestracja: 12 maja 2020, 21:14

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: lanstron »

Mój kuzyn miał poważne problemy z alkoholem, ale na szczęście udało się go z tego wyciągnąć. Został zapisany na terapię do prywatnego ośrodka https://www.osrodek-empatia.org/ który był w stanie mu pomóc i dzięki nim wyszedł na prostą, cieszę się bardzo, że mu się udało.
łaba

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: łaba »

alkoholizm walczą osoby w różnym wieku i o różnym statusie społecznym uzależnienia od alkoholu jest przewlekłą i niebezpieczną chorobą która postępuje powoli i której objawy przez długi czas są całkowicie niezauważalne. z czasem jednak alkohol staje się priorytetem który wpada w ciąg alkoholowy i traci kontrolę nad własnym życiem. dlatego też warto by osoba uzależniona zgłosiła się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
Anuśka

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: Anuśka »

Myślę że każde uzależnienie powinno się leczyć, tak po prostu. Uzależnienie to uzależnienie, nawet takie od cukru. Jeżeli ktoś jest zainteresowany jakimś zdrowszym zamiennikiem cukru to polecam poczytać ten artykuł https://www.bee.pl/ksylitol-zdrowy-czy- ... -1028.html Bardzo zdrowy zamiennik który jest wręcz idealny dla cukrzyków.
Awatar użytkownika
melanina
Posty: 500
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:09

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: melanina »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten w ten odnośnik.. https://wroblewskiterapia.pl/
Fęlka

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: Fęlka »

Mąż mojej przyjaciółki ma problem z alkoholem. Na szczęście nie jest on groźny pod wpływem, tylko po prostu nie może przestać pić. ostatnio policja go zatrzymała, a on akurat miał trochę promili we krwi.. Także koleżanka musiała zatrudnić kancelarię adwokacką Wojas Pawlak by pomogli mu jakoś wyjść z tej sytuacji, może wyślą go na terapię.
radomiła

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: radomiła »

Wiadomo, że nic na siłę. Można co najwyżej podpowiedzieć takiej osobie, jakie ma możliwości. Jedną z nich jest terapia uzależnień Marta Melka-Roszczyk: https://melka-roszczyk.pl/terapia-uzaleznien/ . Poczytajcie, czym charakteryzuje się taka terapia u psychologa. Uważam, że warto spróbować.
Józek

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: Józek »

Moim zdaniem za pomocą terapii można wyleczyć się z nałogu. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od chęci i motywacji chorego. Myślę, że leczenie można również wspomóc poprzez zaszycie alkoholowe. Czytałam na https://esperalkrakow.com/ o tzw. wszywce alkoholowej, która w prosty sposób zniechęca do sięgnięcia po alkohol. Po spożyciu napojów procentowych wywołuje w organizmie wyjątkowo nieprzyjemne reakcje. Zaszycie Esperalu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut.
Stoń

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: Stoń »

ońka pisze: ↑29 sty 2021, 6:44 Terapia uzależnień - tak czy nie? Czy psychoterapią można wyleczyć uzależnienie, czy to głównie problem fizyczny i wystarczą farmaceutyki? Macie doświadczenia w tym temacie? Znacie kogoś uzależnionego, albo kogoś kto wygrał z uzależnieniem?
Na pewno jest pomocne wsparcie psychologa jednak walkę z uzależnieniem lepiej przeprowadzić w specjalistycznej klinice jak chociażby Medyczny Detox w Warszawie, w której odpowiednio dostosują leczenie do potrzeb pacjenta, odtrują organizm co też znacząca wpływa na mniejszy pociąg do używki.
niśka

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: niśka »

A co powiecie na detoks alkoholowy ? Moja siostra na nim była jakiś czas temu i powiem wam, że różnica jest naprawdę wielka, więc jak najbardziej warto się na niego zdecydować jeżeli macie problem z alkoholem lub jeśli ten problem dotyczy kogoś z waszych bliskich
jadzia.w

Re: Uzależnienia terapia

Post autor: jadzia.w »

Spoko rozwiązaniem jest terapia uzależnień online, nie trzeba specjalnie rezerwować czasu na dojazdy i stanie w korkach, można połączyć się z terapeutą z o dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, wystarczy dostęp do Internetu
ODPOWIEDZ