Uzależnienie

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Koś

Uzależnienie

Post autor: Koś »

Czy terapia uzależnień jest skuteczna? Czy lepsze są leki, które blokują chęć napicia się. Wielu ludzi mówi że wyszło z nałogu tylko dzięki wszywkom, ale wielu mówi też że tylko terapia pomaga. Jak jest Waszym zdaniem?
Awatar użytkownika
lanstron
Posty: 210
Rejestracja: 12 maja 2020, 21:14

Re: Uzależnienie

Post autor: lanstron »

Teraz nie wstydzę się o tym mówić, ale było dla mnie to ciężkie. Alkoholizm wyniszczał mnie od środka i przez to tak naprawdę straciłem najważniejszą dla mnie osobę. Opamiętałem się i na szczęście nie za późno, poszedłem na leczenie do ośrodka https://www.osrodek-empatia.org/ i udało mi się wyjść z tego na prostą.
Małgosia

Re: Uzależnienie

Post autor: Małgosia »

Mój znajomy, który również borykał się z problemem nadmiernego picia alkoholu, chodził na terapię. Mimo regularnych wizyt, nie przyniosła ona oczekiwanych efektów. W końcu polecono mu wspomniane przez Ciebie zaszycie alkoholowe, o którym możecie poczytać na https://esperalbydgoszcz.pl/esperal-wlo ... nowroclaw/. Wszywka jest metodą walki z nałogiem, którą przeprowadza się w Polsce od wielu lat i cieszy się dużą popularnością.
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Uzależnienie

Post autor: Tadek99 »

Alkoholizm może przybierać różne oblicza, ale czy picie w weekendy jest uzależnieniem? Przecież osoby takie nie piją codziennie, nie zaniedbują obowiązków i normalnie funkcjonują w społeczeństwie. Picie alkoholu ograniczają tylko do weekendów i sięgają po trunek tylko w czasie wolnym. Alkoholik weekendowy tak bardzo odbiega od typowego obrazu choroby alkoholowej, że pojawia się pytanie, czy picie co weekend to alkoholizm? Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/we ... alkoholik/ Polecam się zapoznać.
syśka

Re: Uzależnienie

Post autor: syśka »

Oj uzależnienie od alkoholu bardzo niszczy zdrowie człowieka jak i jego relacje z bliskimi. W tym celu warto udać się na skuteczne leczenie do sprawdzonej kliniki jaką jest https://medox.org.pl/ . Tutaj osoba chora otrzyma wielkie wsparcie, które pomoże jej wyjść z uzależnienia
kikuć

Re: Uzależnienie

Post autor: kikuć »

Uzależnienie to ciężka choroba, bo tak możemy nazwać uzależnienie. Dlatego też tak bardzo ważne jest to aby zdawać sobie sprawę z tego, że warto poprosić o pomoc specjalistę. I tak szukając dobrego terapeuty od uzależnień trafiłam na ośrodek Nefo. Jest to miejsce w którym, to każdy znajdzie dla siebie dobrego terapeuty z pomocą którego na pewno uda się nam wyjść z naszego uzależnienia.
Wołoch

Re: Uzależnienie

Post autor: Wołoch »

Koś pisze: ↑23 lis 2020, 23:50 Czy terapia uzależnień jest skuteczna? Czy lepsze są leki, które blokują chęć napicia się. Wielu ludzi mówi że wyszło z nałogu tylko dzięki wszywkom, ale wielu mówi też że tylko terapia pomaga. Jak jest Waszym zdaniem?
Oczywiście, trzeba trafić tylko w dobre ręce. Mojemu bratu wyjść z uzależnienia od narkotyków pomogli w Warszawie w centrum Medyczny Detox
śmieszekk

Re: Uzależnienie

Post autor: śmieszekk »

Oczywiście, że terapia uzależnień jest skuteczna, ale tylko w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Mam tu na myśli np. zabieg wszywki alkoholowej Esperal w Lublinie. Dzięki temu już w pierwszym etapie skutecznie nie będziecie chcieli sięgnąć po alkohol. A nawet jeżeli spróbujecie, to szybko tego pożałujecie, bo skutki są bolesne dla zdrowia. Dopiero po wszywce alkoholowej zalecam Wam konsultację psychologiczną lub psychoterapię.
Awatar użytkownika
ziolka
Posty: 349
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:00

Re: Uzależnienie

Post autor: ziolka »

Uzależenienie od alkoholu jest bardzo destrukcyjne. Warto uporać się z tym problemem. Jeśli silna wola nie wystarczy, to może ośrodek leczenia? Na stronie https://wybierzosrodek.pl/ranking-osrod ... lizmu.html znajdziecie ranking takich ośrodków - warto się z nim zapoznać.
elzaa

Re: Uzależnienie

Post autor: elzaa »

A czy wiecie na jakiej do końca zasadzie działa wszywka alkoholowa nfz ? Tak pytam, ponieważ znajomy popadł w tarapaty - w uzależnienie. Chciałabym mu pomóc. Słyszałam, że ta wszywka jest bardzo skuteczna, dlatego chcę coś więcej dowiedzieć się w tym zakresie.
ODPOWIEDZ