Uzależnienie w rodzinie

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
supremo

Uzależnienie w rodzinie

Post autor: supremo »

Coraz więcej osób potrzebuje obecnie pomocy psychologicznej. Jest wśród nich bardzo dużo uzależnionych. Dobrze, że mogą liczyć na wsparcie w specjalnych placówkach i leczyć się tam z nałogów. Niestety nie każdy tak od razu zgadza się na terapię, dlatego tak ważna jest pomoc bliskich. Właśnie staram się namówić mojego wujka do pobytu w Ośrodku Terapii Wiosenna. To naprawdę bardzo przyjemnie miejsce o komfortowych warunkach. Pracują w nim życzliwi psychoterapeuci. Tylko jak nakłonić wujka do terapii?
ótarn

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: ótarn »

Znalezienie porządnego ośrodka, który zajmuje się leczeniem uzależnień jest ważne. Ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą http://osrodektrzezwosc.pl/ Jest to bardzo dobry prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w którym bardzo mi pomogli. Ośrodek ten znajduje się w Łomży.
Awatar użytkownika
WiolkaKa
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2019, 12:15

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: WiolkaKa »

Bo właśnie może nie koniecznie powinien leczyć się w zamkniętym ośrodku? Może wystarczy przyjść do prywatnej przychodni i żeby proces terapii przebiegał jednocześnie z codziennymi obowiązkami? Wiadomo że będzie o wiele więcej ryzykownych sytuacji, ale też jak wyjdzie z takiego ośrodka to szybko może się poddać. Moim zdaniem najlepiej zapisać taką osobę na zabieg implantacji esperalu i na psychoterapię w https://nasz-gabinet.pl/krakow/esperal/. Pacjent będzie pod stałą opieką lekarską, przy tym normalnie spać w domu i chodzić do pracy.
Awatar użytkownika
lanstron
Posty: 210
Rejestracja: 12 maja 2020, 21:14

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: lanstron »

Jeśli jest u Ciebie w rodzinie ktoś, kto potrzebuje terapii, to zapisz go do ośrodka https://www.osrodek-empatia.org/ oni na pewno będą w stanie mu pomóc. Mój kolega u korzystał z ich pomocy i na szczęście wyszedł na prostą, co mnie bardzo ucieszyło, a pamiętajmy, nie jest to proste dla alkoholika.
kuluś

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: kuluś »

no temat uzaleznien nie jest latwyu dla nikogo wiem bo sama mialam ten problem z mezem, pil byl agresywny i nerwowy a zmuszenie go do terapii nie wchodzilo w gre. ostatecznie spakowalam sie i odeszlam, to nim wstrzasnelo bo zdecydowal ze chce sie leczyc, z tego co pamietam byl w Wiśle w osrodku Tratwa
przemysława

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: przemysława »

Warto wskazać osobie uzależnionej jakąś drogę. Może terapię u psychologa? Wiele osób decyduje się na taki krok. Polecam zapoznać się bliżej z taką możliwością jak terapia uzależnień Poznań Pomarańczowe Ja: https://www.terapiapoznan.pl/terapia-uzaleznien/ . Uważam, że to naprawdę dużo da.
Eluśka88

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Eluśka88 »

Nasza babcia nadużywa leków nasennych. Śpi całe dnie i nawet nie można z nią porozmawiać bo jest otępiona od tych leków. Chcemy ją wysłać do ośrodka terapii uzależnień Nefo, ale ona nie chce. Nawet nie chce o tym słyszeć. Jak jej pomóc? Jak można jej przetłumaczyć że to dla jej dobra.
Pyśka45

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Pyśka45 »

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, wsparcie bliskiego w takich chwilach jest bardzo ważne. Dobrze rozumiem o czym piszesz, gdyż sama zmierzyłam się kiedyś z namawianiem alkoholika na leczenie. Na szczęście udało mi się przekonać go do zaszycia. Lekarz zalecił jednak aby wcześniej zapisać się na odtrucie alkoholowe w Gdańsku. Zabieg ten miał na celu przygotować pacjenta do dalszego leczenia, poprzez oczyszczenie organizmu z nagromadzonych wskutek picia toksyn.
Bieżnik

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Bieżnik »

I w naszej rodzinie był taki problem. Dlatego naprawdę wiem, jak ważne jest to, żeby osoba uzależniona sama zdała sobie sprawę z tego, że to choroba, że jest to poważne, i że potrzebna jest pomoc specjalisty. Najlepiej znaleźć taki ośrodek, jak np. Terapie Tu i Teraz z Krakowa https://www.alkoholizm.org.pl gdzie znajdzie się zarówno pomoc terapeutyczną, jak i w razie potrzeby odtrucie alkoholowe.
Awatar użytkownika
Elonor
Posty: 94
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:10

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Elonor »

Uzależnienie w rodzinie to naprawdę duży problem, ponieważ trzeba wspierać osobę, która ma problem z nałogiem. Dobrze, że teraz jest wile placówek, w których można się leczyć. Na przykład Ośrodek Terapii Mental Relax ma bardzo dużo pozytywnych recenzji od podopiecznych i ich bliskich.
Awatar użytkownika
guster
Posty: 178
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:51

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: guster »

Jeśli czujesz, że musisz skorzystać z pomocy specjalisty, to nie czekaj, ponieważ może dany problem w Tobie bardziej się pogłębić. Dla mnie terapia online przyniosła wiele dobrego i następnym razem nie będę tak długo zwlekał. Psycholog Wanda Wegener ma podejście do swoich pacjentów i wie jak dokładnie im pomóc, a co najważniejsze potrafi wysłuchać.
Miśka74

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Miśka74 »

Sama przerabiałam ten temat i wiem jak trudne bywa życie z alkoholikiem. Potrzeba ogromu cierpliwości. Pomoc choremu jest niezbędna, gdyż często bywa, że alkoholik sam nie zdobędzie się na to, aby podjąć się leczenia. Możesz zaproponować wujkowi np. zaszycie alkoholowe w Bielsko-Białej. Metoda ta cieszy się dużą popularnością. Czytałam, że dzięki wszywce, wielu alkoholikom udało się rzucić picie.
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Tadek99 »

Przyczyn alkoholizmu może być wiele. Każdy alkoholik ma własną historię i swoje powody, które pchnęły go do uzależnienia. Specjaliści od dawna skupiają się na czynnikach genetycznych, psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych, które mają kluczowy wpływ na rozwój alkoholizmu. Duże znaczenie ma otoczenie, w którym żyjemy i środowisko, w którym się wychowujemy. Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ge ... -istnieje/ Polecam się zapoznać.
Żabcik

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Żabcik »

Jeżeli chodzi o uzależnienia to jest to ciężki i zarazem bardzo delikatny temat a często nawet drażliwy jeżeli osoba uzależniona nie widzi problemu... Jednak warto zwrócić się o pomoc do specjalistów a tutaj moim zdaniem najlepszym wyborem jest ośrodek Forest. Prowadzą oni od lat terapie dla osób uzależnionych a także udzielają wsparcia ich rodzinom.
Błoch

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Błoch »

supremo pisze: ↑24 wrz 2020, 17:03 Coraz więcej osób potrzebuje obecnie pomocy psychologicznej. Jest wśród nich bardzo dużo uzależnionych. Dobrze, że mogą liczyć na wsparcie w specjalnych placówkach i leczyć się tam z nałogów. Niestety nie każdy tak od razu zgadza się na terapię, dlatego tak ważna jest pomoc bliskich. Właśnie staram się namówić mojego wujka do pobytu w Ośrodku Terapii Wiosenna. To naprawdę bardzo przyjemnie miejsce o komfortowych warunkach. Pracują w nim życzliwi psychoterapeuci. Tylko jak nakłonić wujka do terapii?
W Warszawie polecam klinikę Medyczny Detox do walki z uzależnieniami, pomogli mojej siostrze wyjść z uzależnienia.
Juśka

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Juśka »

Znam ten ból.. mój tata od 10 lat nadużywa alkoholu i cieszę się, że w końcu mogę się wyprowadzić. Szkoda mi tylko mamy i młodszej siostry... Chciałybyśmy aby tata podjął leczenie, nawet znalazłyśmy ośrodek Forest ale tata nie chce o tym słyszeć bo on nie widzi problemu w swoim piciu :(
gabryśka

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: gabryśka »

Oj znam ten problem, mój brat bardzo długo pił, dopiero jego żonie w końcu udało się go namówić na detoks alkoholowy w https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ . Tutaj otrzymał pomoc i widzimy całkowitą różnicę. Od tej pory ani razu się nie napił. ;) ;)
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 309
Rejestracja: 21 sie 2019, 9:06

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: kasiakowa06 »

ótarn pisze: ↑16 lis 2020, 11:20 Znalezienie porządnego ośrodka, który zajmuje się leczeniem uzależnień jest ważne. Ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą osrodektrzezwosc.pl/ Jest to bardzo dobry prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w którym bardzo mi pomogli. Ośrodek ten znajduje się w Łomży.
Alkoholizm to bardzo poważna choroba. Fantastycznie, że udało Ci się z nią wygrać... choć sama wiem, że to tylko wygrana bitwa.. Również korzystałam z pomocy w ośrodku, ale koło Krakowa, bardzo polecam: https://wyspasozo.pl/oferta/prywatny-os ... koholizmu/

Obrazek
byćalboniebyć

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: byćalboniebyć »

Oczywiście, że pomoc psychologiczna jest bardzo potrzebna kiedy chcemy wyjść z uzależnienia, ale potrzebna jest również opieka specjalisty, który dobierze odpowiednie leczenie farmakologiczne. Przed podjęciem decyzji jaki rodzaj leczenia jest dla nas skuteczny warto skonsultować się z lekarzem. Często polecają oni zaszycie alkoholowe jako pierwszy etap leczenia alkoholizmu. To rodzaj zaszycia leku Esperal pod skórą nałogowca. Ma to na celu wywołanie awersji do alkoholu. Zabieg szczegółowo opisany jest na stronie https://esperallublin.com/
olga845

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: olga845 »

To naprawdę poważne tematy. Liczy się w końcu to, byście byli w stanie jak najskuteczniej wyjść z nałogu. Jeśli się Wam to nie uda, to może prowadzić to Was do katastrofy. Właśnie dlatego powinniście pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia Ośrodku Leczenia Uzależnień Medox https://medox.org.pl/.
Radziwił

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Radziwił »

Temat uzależnień jest bardzo szeroki, ponieważ problemy bardzo często są lekceważone. Nałogowcy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i konsenwencji, które za sobą niesie. Póki nie jest za późno należy wziąć sprawy w swoje ręce i zapisać się na leczenie. W przypadku alkoholizmu, skutecznym sposobem jest z pewnością wszywka alkoholowa Esperal. Cały zabieg szczegołowo opisany jest na stronie https://esperalkrakow.com/esperal-chrza ... rg-bochnia . Dzięki wszywce wiele osób raz na zawsze odstawiło alkohol i dziś cieszy się abstynencją.
MarcelaŚ90

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: MarcelaŚ90 »

Są różne uzależnienia i w mojej rodzinie był problem z uzależnieniem od leków. Moja mam kiedyś przeszłą poważny wypadek samochodowy i bardzo długo musiała dochodzić do siebie i potem brała silne leki przeciwbólowe. Finalnie kiedy wyzdrowiała kompulsywnie szukała leków i w telegraficznym skrócie zapisywała się do nowych lekarzy, którzy zapisywali jej leki na morfinie. Finalnie bez leków nie mogła funkcjonować i kiedy niemiała to była agresywna i "chodziła po ścianach". Razem z tatą namówiliśmy mamę do podjęcia leczenia w ośrodku uzależnień w Warszawie https://terapiawenus.pl/o-nas/ gdzie bardzo mamie pomogli.
Monika899

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Monika899 »

Często się tak niestety zdarza że ktoś w rodzinie boryka się z tym problemem i rzutuje to na resztę jej członków. Na pewno ośrodek terapii uzależnień https://centrumkrajna.pl/ będzie. tej sytuacji dobrym krokiem
Awatar użytkownika
ziolka
Posty: 333
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:00

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: ziolka »

Z takimi problemami należałoby się udać do sprawdzonego psychologa. Jeżeli ktoś z was szuka specjalisty w Warszawie, to od siebie polecam https://centrum-terapii.pl/ Mają spore doświadczenie oraz indywidualne podejście do pacjenta.
Awatar użytkownika
Gabar
Posty: 145
Rejestracja: 26 cze 2019, 13:20

Re: Uzależnienie w rodzinie

Post autor: Gabar »

Uzależnienie to ciężki temat, ale niestety dosyć często taki problem występuje i nie jest to coś, z czym nie można sobie poradzić. Trzeba przede wszystkim uświadomić sobie problem i chcieć z tego wyjść.
ODPOWIEDZ