Wybór operatora telewizyjnego

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Świt

Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: Świt »

Cześć,
przeprowadziłam się pod Warszawę do domku jednorodzinnego (bliźniak), niestety lokalny operator internetu radiowego nie oferuje usług telewizyjnych, pozostaje mi zwykła antena albo satelitarna, jak to teraz wygląda jeśli chodzi o oferty i ceny.

nowe brzesko nawałnica
Usługi Telewizyjne

Re: Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: Usługi Telewizyjne »

W sumie, masz trzy opcje do wyboru:

1. Orange: Telewizja satelitarna z koniecznością podłączenia dekodera do internetu od Orange (Neostrada albo LTE), czyli jeśli założysz antenę od nich, będziesz musiała również dobrać internet, nie masz możliwości podpisania umowy na samą telewizję, więc jeśli masz już internet od lokalnego opertora ta opcja dla Ciebie jest nieopłacalna.
2. Canal+ : Telewizja satelitarna (w tym przypadku bez konieczności posiadania internetu) z dekoderem 4K (najwyższa możliwa rozdzielczość na tą chwilę) i multiroomem w sumie na 6 telewizorów/pomieszczeń. Kupując pakiet telewizyjny od Canal Plus otrzymujesz dostęp do pakietów z kanałami podstawowymi (TVP, TVN, Polsat itd) , tematycznymi (Discovery, National Geographic, Planete itd) oraz kanałów ze sportem (Canal+ Sport, Eleven, Polsat Sport Premium z LM) i kanałów filmowych (Canal+ Premium, HBO, Cinemax, Filmbox itd).
3. Cyfrowy Polsat: Podobnie jak w Canal Plus możesz odbierać telewizję bez podłączenia do internetu, na maksymalnie 4 telewizorach, również tutaj masz dostęp do kanałów podstawowych, tematycznych i premium ale bez kanałów należących do stajni Canal+ (Canal+ Premium, Canal+ Domo, Canal+ Kuchnia itd) i technologii 4K (tylko HD).
Świt

Re: Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: Świt »

A jak jest z jakością dźwięku i obrazu, czy ma zanaczenie czy wybiorę Polsat czy Canal+ ? Pisałeś coś o 4K, jakie to dla mnie ma znaczenie, czy warto mieć to 4K i czy potrzebuje super telewizor czy wystarczy średnia półka cenowa ? Nie chce za dużo wydawać ale też chce mieć sprzęt na kilka lat użytkowania.
Usługi Telewizyjne

Re: Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: Usługi Telewizyjne »

Jeśli będziesz korzystała tylko z kanałów w jakosci HD to nie zauważysz róznicy między operatorami, ale ponieważ telewizory 4k/UHD to standard, dużo lepszym przyszłościowo rozwiązaniem jest dekoder Ultrabox+ 4K, w tej chwili w podstawowych pakietach możesz oglądać dwa kanały 4K, są to: Museum oraz NASA TV, jak wykupisz paczkę Canal+ Premium to będziesz miała jeszcze Canal+ 4K z filmami, serialami i sportem. Jeśli chodzi o telewizor to w granicach 5k spokojnie kupisz dobry model, a jakbyś zainwestowała 10k to już wyższa półka ze świetną matrycą OLED i duży rozmiar ekranu.
Złoty

Re: Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: Złoty »

Świt pisze: ↑23 maja 2021, 17:46 A jak jest z jakością dźwięku i obrazu, czy ma zanaczenie czy wybiorę Polsat czy Canal+ ?
Obie platformy cyfrowe nadają z tego samego satelity i w większości przypadków korzystają z tych samych częstotliwości (transponderów) więc jakość tych samych kanałów jest taka sama, chyba że bedą jakieś róznice w dekoderach ale nie bedą ona raczej widoczne dla oka.
Róża_Internet

Re: Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: Róża_Internet »

W ofercie Canal+ masz jeszcze Canal+ Online, jak zalogujesz się na ich stronę albo do mobilnej aplikacji w telefonie, będziesz miała dostęp do większości kanałów z oferty, niestety nie wszystkich, brakuje podstawowych kanałów takich jak TVP, TVN, Polsat, prawdopodobnie przez brak pozwoleń albo koncesji. Ale to jest fajna rzecz na wyjazdy na wakacje, można zapodać sobie filmik, serial abo mecz, masz tam też programy na życzenie, coś podobnego jak Netflix. Nic za to nie zapłacisz bo ta usługa jest wliczona w abonament, który bedziesz płaciła za satelitę.
Włączony

Re: Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: Włączony »

Co do telewizora, moim zdaniem powinnaś zainwestować w coś droższego a lepszego, to nie jest wydatek na rok tylko kilka lat. Technologia 4K na pewno się rozwinie i wydanie nawet 50% większej sumy na pewno się zwróci, oczywiście teraz prostsze modele UHD są tanie ale niestety matryce w nich to trochę średnia jakośc, jak napisał poprzednik zainwestuj w telewizor w granicach 10 tysi, i dłużej pochodzi i Ty będziesz bardziej zadowolona z kolorów, kontrastu i płynności ruchu szczególnie na sporcie.
agiś9494

Re: Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: agiś9494 »

Jaki pakiet warto wybrac, aby zawieral telewizje i internet? Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat https://fiberlink.pl/ Co o tym sądzicie? Zależy mi na telewizji i internecie w Krakowie, więc słyszałam już, że mają odpowiednie opinie, dzięki któremu będę wygodnie korzystała z takich usług.

kościół św jakuba brzesko
Awatar użytkownika
melanina
Posty: 500
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:09

Re: Wybór operatora telewizyjnego

Post autor: melanina »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań sprawdź ten link https://tvrepublika.pl

uchwyty narzędziowe
ODPOWIEDZ