Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
Makaronik
Posty: 296
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:29

Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Post autor: Makaronik »

Ktoś z was pracował za granicą? Tam prawo działa całkiem inaczej niż w Polsce i warto to mieć na uwadze, przede wszystkim przy rozliczeniach podatkowych. Na stronie https://all-tax.pl/ opisane są kwestie prawne obowiazujace w roznych krajach europejskich jak np Niemcy czy Belgia . Według mnie najlepiej jest skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w zakresie podatków. Dzięki takiej profesjonalnej pomocy ogarnięcie kwestii podatkowych jest o wiele łatwiejsze.
Awatar użytkownika
Ezzi
Posty: 118
Rejestracja: 07 paź 2019, 12:55

Re: Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Post autor: Ezzi »

Warto szukać profesjonalnej pomocy w zakresie odzyskania podatku w przypadku kiedy pracowaliście za granicą i chcielibyście to wszystko na spokojnie rozliczyć oraz doprowadzić do końca. Dlatego jak znajdziecie wolną chwilę to polecam zajrzeć na stronę https://aangifte24.com/ skąd zaczerpniecie wiedzę na temat zwrotu podatków z Holandii. Jest to pierwsza appka do składania zeznań w Belastigndienst którą jednocześnie będziecie mogli przetestować za darmo. Ogromna wygoda i też funkcjonalność, więc wszystko sprawnie udało się załatwić.
Bella
Posty: 440
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:26

Re: Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Post autor: Bella »

A skoro już o pracy za granicą mowa, to czy ktoś z Was miał może okazję pracować we Francji? Ja ostatnio widziałam sporo atrakcyjnych ofert zatrudnienia w tym kraju na stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-francja/ i zaczęłam się zastanawiać nad takim wyjazdem w celach zarobkowych. Co sądzicie o takim pomyśle?
Uteł

Re: Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Post autor: Uteł »

Mi udało się znaleźć dobrą pracę w Holandii http://hollandcontracting.pl mają najlepsze i najbardziej konkretne ceny i super warunki jezeli chodzi o profesjonalizm obsługi, świetną organizację i jednocześnie profesjonalizm obsługi od początku do końca. Udało nam się sporo zarobić i mam nadzieję, że tak też będzie dalej (pewnie kiedyś jeszcze zdarzy nam się na kilka miesięcy wyjechać).
Riboł

Re: Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Post autor: Riboł »

Natomiast jeżeli będziecie potrzebowali profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru specjalistów świadczących usługi w zakresie rozliczeń podatków po pracy za granicą to na pewno warto tutaj wymienić https://holandia.org/zwrot-podatku/czechy/ również jeżeli chodzi nawet o takie kraje jak Czechy, czy Norwegia. Terminowość realizacji, rzeczowe podejście do klienta i skuteczność ponieważ jak do tej pory nie mieliśmy najmniejszych zastrzeżeń.
Józek

Re: Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Post autor: Józek »

Faktycznie jeśli pracujemy za granicą to jak najbardziej bardzo ważną sprawą jest to, abyśmy regularnie rozliczali się z podatków. Ja tak robię i to za pomocą firmy http://www.thompsonstein.com/ która bardzo fajnie wspiera moje działania w obszarze prawnopodatkowym. Czyli jak najbardziej oczywiście każdemu polecam taką współpracę.
735Henricoooó

Re: Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Post autor: 735Henricoooó »

Ja kiedyś pracowałem w Holandii i rzeczywiście przysługiwał mi zwrot podatku. Ogólnie to nic trudnego, pod warunkiem że będzie się właśnie korzystało z pomocy jakiegoś biura, które się w tym specjalizuje. Wydaje mi się, że u nas w kraju akurat jest bardzo dużo takich biur :)
TenLesźek

Re: Zwrot podatku z tytulu pracy za granicą ?

Post autor: TenLesźek »

Pewnie, że coś takiego jest możliwe i jak najbardziej warto się o to postarać. Ogólnie trzeba iść do jakiegoś biura rachunkowego, które zajmuje się rozliczaniem podatku z zagranicą. To nie jest taka prosta sprawa, a sami raczej sobie z tym nie poradzicie. Chyba że się znacie na tym.
ODPOWIEDZ