Prysznic bez brodzika łatwo sprzątać?

Jak skutecznie sprzątać? Jakich środków używać? A czego unikać? Jak pozbyć się plam?
Awatar użytkownika
KenAdams
Posty: 169
Rejestracja: 25 lis 2019, 15:40

Prysznic bez brodzika łatwo sprzątać?

Post autor: KenAdams »

Zastanawiam się czy warto zdecydować się na taki prysznic bez brodzika.
Tutaj https://www.awconstruction.pl/blog/uslu ... ez-kabiny/ czytałam jak to się robi i czego można się spodziewać.
A ja chciałabym dopytać jak z utrzymaniem czystości?
Łatwiej myje się taką kabinę czy jeszcze trudniej niż zwykłą?

odpory
Awatar użytkownika
Elonor
Posty: 94
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:10

Re: Prysznic bez brodzika łatwo sprzątać?

Post autor: Elonor »

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale teraz będę musiała podjąć z przyjaciółką pewną decyzję. Zamierzamy otworzyć prywatny ośrodek kolonijny dla dzieci i potrzebny będzie między innymi system prysznicowy. Jest taka firma http://greenpanel.pl/kabiny-prysznicowe/ , która zajmuje się tego typu rozwiązaniami i chciałybyśmy im powierzyć to zadanie. Zależy nam jednak jeszcze na dodatkowych opiniach.
bułcia

Re: Prysznic bez brodzika łatwo sprzątać?

Post autor: bułcia »

Ja mam prysznic bez brodzika, z odpływami liniowymi i fakt jest taki, że naprawdę o wiele szybciej sprząta się łazienkę. Dodatkowo mam baterie prysznicową stąd - https://sklep.sotbe.com/ i wszystko bardzo przyjemnie, o ile sprzątanie może być przyjemne, się odbywa :)
mikkseniaś

Re: Prysznic bez brodzika łatwo sprzątać?

Post autor: mikkseniaś »

To nie brodzik jest kwestią tego, że łazienkę się gorzej sprząta, a raczej jakość jego wykonania. Więc moim zdaniem warto po prostu wybrać jakiś brodzik dobrej jakości, na przykład tutaj - https://www.dobralazienka.com.pl/brodzi ... ysznicowej są świetne brodziki do kabin prysznicowych.
rajaś

Re: Prysznic bez brodzika łatwo sprzątać?

Post autor: rajaś »

Jak się wybierze dobrze brodzik, to nie ma problemów ze sprzątaniem, więc to nie kwestia samej obecności brodzika ;) Tutaj są dobrej jakości brodziki do kabin prysznicowych – https://www.dobralazienka.com.pl/brodzi ... ysznicowej, bardzo dobrej jakości i łatwe do czyszczenia ;)
vivić

Re: Prysznic bez brodzika łatwo sprzątać?

Post autor: vivić »

Prysznic bez brodzika to rozwiązanie mało atrakcyjne. Jednak ta woda, w jakiejś ilości musi się gromadzić i musi gdzieś odpływać. Generalnie jak się ma prysznic z odpływem liniowy - czyli bez brodzika, to jego powierzchnia musi być przede wszystkim większa. A co do samej czystości, to każda tego typu opcja wymaga, aby jednak odpowiednio dbać o czystość tego miejsca. Dla mnie nie jest problemem dobrze takie miejsce posprzątać, ale na pewno trzeba to robić zdecydowanie bardziej regularnie.
Kalafa

Re: Prysznic bez brodzika łatwo sprzątać?

Post autor: Kalafa »

Podczas wyboru idealnego brodzika, kluczowe jest zwrócenie uwagi na materiał, z którego jest wykonany. Na stronie https://balneo.pl/kategoria-produktu/brodziki/ można znaleźć szeroki wybór brodzików wykonanych z różnych materiałów, od akrylowych po ceramiczne. Każdy z nich ma swoje unikalne zalety i pasuje do różnych stylów łazienek.
ODPOWIEDZ