Oszczednosci

Kupię, sprzedam. Oferty.
Awatar użytkownika
Makaronik

Oszczednosci

Post autor: Makaronik »

WItam! Zastanawiamy sie z mamą obecnie jak zainwestowac nasze oszczednosci. Slyszalam,że fundusze emerytalne to calkiem dobre rozwiazanie. No bo jakby nie patrzec, niektorych sytuacji nie da sie przewidziec,zwlaszcza jesli chodzi o zdrowie, z tego wzgledu warto sie zabezpieczyc na przyszlosc - na czarną godzinę. Co myslicie?
Awatar użytkownika
Maksymka

Re: Oszczednosci

Post autor: Maksymka »

Ktoś Cię chyba w błąd wprowadził...
fundusze emerytalne to jest ogólnie ściema na resorach.

To już lepiej wyjdziesz jak zainwestujesz oszczędności w
:arrow: złoto czy inne kruszcze
- akcje znanych firm
:arrow: handel walutami

itp. Przynajmniej coś zarobisz, a nie inflancja CI pożre po 30 latach odkłądania wszystko co włożyłeś...
Awatar użytkownika
legenda

Post autor: legenda »

ohoho srogo ktoś poleciał ściemę z tymi funduszami :P

Też jestem zdania że lepiej lokować środki w kruszcze albo skorzystać z rozwiązań automatyzacji na Forex co by pomnażać środki bo inflacja zżera masakrycznie Nasze oszczędności. Niby się wydaje że na lokatach bankowych zarabiamy a w rzeczywistości tracimy.
Awatar użytkownika
Maksymka

legenda pisze: ↑10 mar 2020, 20:07 ...albo skorzystać z rozwiązań automatyzacji na Forex co by pomnażać środki bo inflacja zżera masakrycznie Nasze oszczędności. ..
Podsuniesz jakiś pomysł na taką automatyzację na forex?
Chętnie poczytam coś więcej w temacie
Awatar użytkownika
legenda

Maksymka pisze: ↑18 mar 2020, 9:37
legenda pisze: ↑10 mar 2020, 20:07 ...albo skorzystać z rozwiązań automatyzacji na Forex co by pomnażać środki bo inflacja zżera masakrycznie Nasze oszczędności. ..
Jasne że tak, poczytaj sobie o Proptradingu. Ja tutaj sporo info znalazłem www.prop-trading.pl
Mnie ostatnio mocno zaciekawił ten temat bo w Polsce jeszcze mało znany a szkoda bo fajnie to wygląda i wyniki w skali roku zacne jak dla mnie :)
Awatar użytkownika
Maksymka

Dzięki, poczytam chętnie. Trochę mam obawy co do systemów automatycznych na forexa bo wielu jest oszustów w tej branży bez serca, ale wczytam się i sprawdzę a potem skomentuje co o tym myślę...
Awatar użytkownika
legenda

Maksymka pisze: ↑18 kwie 2020, 10:49 Dzięki, poczytam chętnie. Trochę mam obawy co do systemów automatycznych na forexa bo wielu jest oszustów w tej branży bez serca, ale wczytam się i sprawdzę a potem skomentuje co o tym myślę...
Miałem podobnie do Ciebie i cieżko mi było zaufać komuś bo masa ściemniaczy jest. Jednak w Properly sam fakt że działają ponad 6 lat mnie przekonał do nich w dużej mierze bo wszystko widać jak na tacy i nie ściemniają z niczym.
Awatar użytkownika
Maksymka

No to fakt, 6 lat to już ładne doświadczenia, nie można powiedzieć.
Większość firm od automatów na forex to opowiada cuda,
a działa 2 miesiące...
Awatar użytkownika
Nostradamus

Post autor: Nostradamus »

Moim zdaniem inwestowanie oszczędności najlepiej powierzyć bankom i firmom inwestycyjnym ponieważ będzie to zazwyczaj krótkoterminowa inwestycja. Jeżeli natomiast masz zamiar zainwestować większą kwotę to wtedy stawiałbym na giełdę.
Awatar użytkownika
Tomik00

Post autor: Tomik00 »

W przypadku kiedy będziecie chcieli oszczędzić trochę pieniędzy i szukacie dobrej lokaty, bądź konta oszczędnościowego na którym odłożycie środki to polecam zwrócić uwagę na NestBank https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/os ... inwestycje bo u nich wraz z małżonką lokujemy wszystkie pieniądze. Mają jasne warunki, dobre oprocentowanie i też zawsze możemy liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony obsługi klienta, aby podjąć jak najlepszą decyzję.
Awatar użytkownika
mirka

Post autor: mirka »

W dzisiejszych czasach jak pieniądz nie jest pewny, to spróbujcie kasę inwestować. Mogą to być kryptowaluty, surowce albo inne akcje, naprawdę. Ja mam tak połowę moich oszczędności ulokowanych w systemie XTB i naprawdę jest ok. Przynajmniej mam pewność, że kasy nie "pożre" mi inflacja.
Awatar użytkownika
Maksymka

legenda pisze: ↑23 mar 2020, 19:00
Maksymka pisze: ↑18 mar 2020, 9:37
Jasne że tak, poczytaj sobie o Proptradingu. Ja tutaj sporo info znalazłem www.prop-trading.pl
Mnie ostatnio mocno zaciekawił ten temat bo w Polsce jeszcze mało znany a szkoda bo fajnie to wygląda i wyniki w skali roku zacne jak dla mnie :)
Doczytałam. "Zacne" to mało powiedziane... przeanalizowałam temat grubiej i muszę przyznać, że wrażenie robi mega!
Jesli faktycznie od tylu lat mają takie efekty, to ja tam chętnie "upchnę" z 1-2 tys. euro ze swoich oszczędności.
Zbiednieć nie zbiednieję, a zyski po nawet kilkanaście czy tam widziałam i kilkadziesiąt procent rocznie to by mi się bardzo przydało.

Mniej zeżre inflancja niż na lokacie hehe :mrgreen:
Awatar użytkownika
melisandre

Post autor: melisandre »

Inwestowanie pieniędzy jest jakąś formą zabezpieczenia na życie. Ale też dobrze jest pomyśleć o oszczędzaniu i równocześnie o inwestowaniu, ja na przykład inwestuję w systemie XTb w surowce, to na chwilowy kryzys najlepsza inwestycja, a przynajmniej pieniedzy nei pozera inflacja. Nie wiem jak wy ale dla mnie to inwestycja super :)
Awatar użytkownika
rakham

Post autor: rakham »

Z inwestowaniem trzeba uważać szczególnie wtedy, gdy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy w danym temacie. Mnie interesują kryptowaluty i strony takie jak https://cryptolobos.pl/ są przeze mnie przeglądane każdego dnia w poszukiwaniu dobrych analiz, prognoz i spekulacji dzięki czemu wiem w co inwestować, albo co ważniejsze w co nie inwestować! Błędy nie są potrzebne dlatego lepiej sprawdzać na bieżąco co się dzieje na rynku.
Awatar użytkownika
krówka

Post autor: krówka »

melisandre pisze: ↑22 cze 2020, 22:26 Inwestowanie pieniędzy jest jakąś formą zabezpieczenia na życie. Ale też dobrze jest pomyśleć o oszczędzaniu i równocześnie o inwestowaniu, ja na przykład inwestuję w systemie XTb w surowce, to na chwilowy kryzys najlepsza inwestycja, a przynajmniej pieniedzy nei pozera inflacja. Nie wiem jak wy ale dla mnie to inwestycja super :)
ja podobnie działam na XTB, to chyba najlepsza alternatywa, zwłaszcza dla początkujących.
IrekOś

Post autor: IrekOś »

My część oszczędności lokujemy w akcjach dywidendowych i oczywiście złoto oraz srebro które mamy w swoim sejfie. To już bardziej taka lokata dla naszych dzieci na przyszłość, bo widać jak pieniądze tracą na wartości. Co do samego wyboru warto sprawdzić Mennicę Skarbową https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie masz dostęp do różnych produktów inwestycyjnych złota, srebra, czy też diamentów w różnej formie. My na razie kupujemy monety bulionowe, ale też planujemy mniejsze zakupy w kilku gramowe sztabki :)
niniś

Post autor: niniś »

IrekOś pisze: ↑20 lip 2021, 10:17 My część oszczędności lokujemy w akcjach dywidendowych i oczywiście złoto oraz srebro które mamy w swoim sejfie. To już bardziej taka lokata dla naszych dzieci na przyszłość, bo widać jak pieniądze tracą na wartości. Co do samego wyboru warto sprawdzić Mennicę Skarbową https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie masz dostęp do różnych produktów inwestycyjnych złota, srebra, czy też diamentów w różnej formie. My na razie kupujemy monety bulionowe, ale też planujemy mniejsze zakupy w kilku gramowe sztabki :)
Dokładnie, złoto to chyba najbezpieczniejsza opcja. Też używam - https://www.mennicaskarbowa.pl/, mają bardzo duży wybór produktów inwestycyjnych, jestem zadowolony z obsługi.
wiśka

Post autor: wiśka »

ja na oszczędzaniu i lokatach tak średnio się znam i dlatego ja pozostałam w programie PPK, sporo mogłam już zyskać na tym w ciągu roku i na dowód mogę pokazać te https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ wyliczenia :)
ODPOWIEDZ