Co osłonowo przy antybiotyku?

Polecamy produkty, leki, lekarzy, poradnie. Wszystko o zdrowiu.
kaśka

Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: kaśka »

Który probiotyk będzie odpowiedni?
Fiołka

Re: Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: Fiołka »

Ja polecam coś takiego - https://mynarum.com/narum-mumio-200-mg- ... 61,53.html u mnie bardzo dobrze sprawdza się ten probiotyk, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych antybiotyków, a to chyba najważniejsze ;)
Małgoś

Re: Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: Małgoś »

Ten probiotyk - https://mynarum.com/narum-mumio-200-mg- ... 61,53.html u mnie się lepiej sprawdza niż wszelkie apteczne probiotyki. Super! :)
Awatar użytkownika
stella
Posty: 58
Rejestracja: 21 lut 2020, 10:49

Re: Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: stella »

Tak naprawdę to masz spory wybór w aptece, ja zawsze pytam lekarza który probiotyk dla dorosłych będzie dla mnie odpowiedni a jeśli tego nie zrobiłaś to może po prostu w aptece zapytaj który będzie dla Ciebie najlepszy.
połia

Re: Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: połia »

Dla dziecka dobrym probiotykiem jest Estabiom. Ja podawałam swojej córce najpierw kropelki, ale jak skończyła 3 latka, przeszliśmy na kapsułki, z witaminą d3 i betaglukanem.
Awatar użytkownika
andromeda
Posty: 64
Rejestracja: 24 maja 2019, 11:02

Re: Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: andromeda »

Ja zwykle kupuję Proctolact, czyli probiotyk stosowany profilaktycznie i wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych i owrzodzeń śluzówki odbytu, w tym tych związanych z hemoroidami oraz profilaktycznie przed zabiegami medycznymi w obrębie końcowego odcinka przewodu pokarmowego i we wszystkich stanach mogących zwiększyć podatność na zakażenia bakteryjne w okolicy odbytu.
Awatar użytkownika
gratka
Posty: 244
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:51

Re: Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: gratka »

Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest rola probiotyków. A przez osłabiony mikrobiom właśnie po antybiotykach to nawet zakażenia Clostridium difficile można się nabawić. Czytałam na https://human-biome.com/ o innej metodzie leczenia tego zakażenia niż kolejnymi antybiotykami. Mianowicie chodzi o przeszczepienia mikrobioty jelitowej. Z kału zdrowego dawcy pobiera się te dobre bakterie i przygotowuje odpowiedni materiał do podania chorej osobie. To tak w skrócie. Nawet można samemu takim dawcą zostać, jest ankieta na ich stronie.
maryś77

Re: Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: maryś77 »

Bardzo dobrze, że szukasz dobrego probiotyku - okazuje się że nie każdy jest odpowiedni i nie każdy dobrze chroni. Ja mogę Ci polecić ten probiotyk - https://mynarum.com/narimax-fast-metabiotyk-200mg u mnie sprawdza się bardzo dobrze, o wiele lepiej niż wszelkie apteczne probiotyki.

eko green poznań
Awatar użytkownika
WiolkaKa
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2019, 12:15

Re: Co osłonowo przy antybiotyku?

Post autor: WiolkaKa »

Z suplementami diety trzeba być ostrożnym. Najlepiej wybrać te, które naprawdę działają. Czytałam sporo o tym produkcie https://evita.sklep.pl/pl/p/Acidophilus ... t/23116038 . To tabletki do żucia o smaku truskawkowym. Zawierają kultury bakterii, które nie tylko wzmacniają odporność, ale przy okazji pozytywnie wpływają na trawienie. Przy antybiotyku ochraniają żołądek.
ODPOWIEDZ