Życie po udarze

Polecamy produkty, leki, lekarzy, poradnie. Wszystko o zdrowiu.
Awatar użytkownika
Kajtek
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:48

Życie po udarze

Post autor: Kajtek »

Moja mama miała udar, jest sparaliżowana lewostronnie. W najbliższych dniach zostanie wypisana do domu, konieczna będzie rehabilitacja i przyjmowanie leków.
I tutaj mam pytanie, czy ktoś wie, jak plasuje się Pradaxa cena? Z tego, co zdążyłem się zorientować jest to lek refundowany, dostępny na receptę, więc nie powinien być drogi.
Awatar użytkownika
yogi
Posty: 58
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:22

Re: Życie po udarze

Post autor: yogi »

Bardzo ważne aby zadbać o ciągłość w rehabilitacji. Nie można mieć zbyt długiego odstępu między zabiegami, gdyż to może źle wpłynąć na mięśnie które dopiero co dochodzą do lepszego funkcjonowania. Nasza babcia po udarze ciężko do siebie dochodziła, na szczęście wraz z rodziną złożyliśmy się i poszliśmy na konsultację i zabiegi do prywatnego centrum medycznego w Gdańsku rehabilitacja gdańsk. Może i ty spróbuj takiego rozwiązania bo same leki nie wystarczą
Awatar użytkownika
Monika89
Posty: 79
Rejestracja: 24 maja 2019, 9:21

Re: Życie po udarze

Post autor: Monika89 »

No życie po takich sytuacjach bywa ciężkie :( u nas tata ma problemy z pamięcią z tego powodu. Ale korzystamy z tego że jest taki zegarek z gps dla seniora i zawsze go ma przy sobie. Całe szczęście że takie wynalazki są. Zawsze człowiek się czuje pewniej
Awatar użytkownika
Maniek44
Posty: 133
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:43

Re: Życie po udarze

Post autor: Maniek44 »

Pewnie, że tak! Skoro kogoś spośród Waszych bliskich spotkał udar mózgu, to powinniście w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią rehabilitację dla nich. Tylko w ten sposób będziecie w stanie w rozsądny sposób zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo dla zdrowia. Pamiętajcie, by nie odpuszczać tak ważnych tematów.
KalinkaŚ

Re: Życie po udarze

Post autor: KalinkaŚ »

Życie po udarze nie jest najlepsze ale najważniejsze mieć fachową pomoc jeżeli chodzi o opiekę. My mamy w domu babcie, która jest po udarze i ma ponad 90 lat....Niestety po udarze z babcią jest bardzo słaby kontakt i ma sparaliżowaną połowę ciała. Na początku nikt z nas nie wiedział jak się babcią zając, jak ubrać czy nakarmić. Dobrze, że przez jakiś czas przychodziła do nas Pani, która wszystko nam pokazała jak opiekować się tą osobą. Pani z https://www.opiekawrodzinie.pl/kontakt wszystkiego nas nauczyła i teraz sami ogarniamy babcie i powiem wam, że wielu ludzi nie jest świadom, że można osobę leżącą doskonale umyć na leżąco beż wysiłku, po porostu trzeb wiedzieć jak taką osobę przekręcać a nie podnosić.
ODPOWIEDZ